Jakich specjalistów w branży IT najbardziej brakuje w Szczecinie?

Szczeciński rynek pracy, jak w każdym innym dużym mieście, rozwija się bardzo dynamicznie i nieustannie poszukuje nowych pracowników. Jedną z najszybciej rozwijających się branż jest IT, czyli firmy, które zajmują się nowoczesnymi technologiami komputerowymi oraz teleinformatycznymi. To właśnie one poszukują nieustannie specjalistów, którzy zasilą szeregi ich programistów czy innych fachowców zajmujących się realizacją najbardziej wyszukanych zleceń dla klientów.

 

W branży IT od zawsze są poszukiwani sprawdzeni, doświadczeni i profesjonalni programiści, którzy znają się na swojej pracy i mają na koncie wiele zrealizowanych projektów. Na Rekord Systemy Informatyczne często poszukiwani są fachowcy do różnych oddziałów firmy, także tego, który ma swoją siedzibę w Szczecinie. Osoby, które szukają pracy jako programista, powinny więc regularne przeglądać wszelkie strony i ogłoszenia branżowe, gdyż często można tam natrafić na ciekawe i intratne anonse o pracę w zawodzie programisty i nie tylko.
Oprócz programistów, szczecińskie firmy z branży IT poszukują regularnie wszelkich specjalistów, którzy są potrzebni podczas realizowania nawet najbardziej zaawansowanych programów czy aplikacji dla klientów. Na topie są więc software deweloperzy, analitycy danych informatycznych, administratorzy systemów, a także testerzy oprogramowania, którzy zajmują się sprawdzaniem, czy dany program w praktyce wygląda równie dobrze, jak to zapewnia programista. Większość zawodów w branży IT to praca przede wszystkim dla osób, które skończyły studia na ścisłych kierunkach lub ukończyły specjalistyczne szkolenia w danej dziedzinie. Jednak sporo jest tez samouków, czyli osób, które pomimo braku ukończenia jakiejkolwiek szkoły mają potężne doświadczenie w programowaniu i setki zadowolonych klientów. Bardzo często tacy kandydaci do pracy są o wiele lepiej postrzegani niż osoby z dyplomem, które poza papierkiem wyższej uczelni nie mają za wiele doświadczenia i umiejętności.

Przygodę z IT warto zacząć jak najszybciej

Osoby, które swoją przyszłość zawodową widzą w branży IT, powinny jak najszybciej zacząć realizować swoją życiową pasję. Najczęściej na początku trzeba zadowolić się stanowiskiem na stażu lub praktyce, jednak jest to właśnie okazja, aby poznać pracę wielkiej firmy IT w praktyce, zdobyć nowe doświadczenia zawodowe i nawiązać znajomości, które z pewnością przydadzą się podczas późniejszej pracy. Jednocześnie warto inwestować w kursy, szkolenia czy wyjazdy na ciekawe wydarzenia branżowe, gdyż każe z takich wydarzeń daje ogromny zastrzyk nowej wiedzy, także na temat nowości, które pojawiają się na światowym czy krajowym rynku. Każdy przyszły programista powinien zdawać sobie sprawę, że raz zdobyta wiedza nie wystarczy i jest to branża, w której rozwój trwa praktycznie przez całe życie zawodowe. Kto przestanie szkolić się i dokształcać, z pewnością w bardzo krótkim czasie pozostanie daleko w tyle za konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *