Co warto wiedzieć na temat usług wypożyczalni przyczep?

Potrzebujesz przewieść coś na tyle dużego, że w żadnym razie nie zmieści się to w zwykłym samochodzie osobowym? W takim razie przyda Ci się przyczepa, która bez problemu zmieści ładunek, a nawet pozwoli przykryć go plandeką i ochroni przed deszczem. Wynajem przyczep to usługa, której poświecimy poniższy tekst. Wyjaśnimy w nim pokrótce, do kogo kieruje ona swoje usługi, jakie rodzaje przyczep spotkamy na rynku oraz na co zwracać uwagę podczas wynajmu przyczepy. Zapraszamy do lektury.

Do kogo kieruje swoje usługi wypożyczalnia przyczep?

Wypożyczalnie przyczep mają bardzo różnorodnych klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Zazwyczaj są to osoby, firmy, które potrzebują sporadycznie przewieźć większe ładunki, jak meble, materiały budowlane czy sprzęt typu Quad, czy łódka. O wiele łatwiej jest bowiem wynająć małą przyczepę, którą można przypiąć do własnego pojazdu, aniżeli korzystać z usług typowych firm transportowych.

Jakie rodzaje przyczep do samochodów osobowych spotkamy najczęściej?

Najprostsza klasyfikacja wyróżnia przyczepki lekkie i ciężkie. W przypadku aut osobowych można wykorzystać:

– lekkie przyczepy transportowe – DMC, czyli dopuszczalna masa takiego pojazdu nie może przekroczyć 750 kg i w odróżnieniu od przyczep ciężkich nie musi posiadać hamulca najazdowego,
– ciężkie przyczepy transportowe – maja dopuszczalną masę od 750 kg do nawet 3,5 tony. Są trwałe i odporne na obciążenia oraz warunki atmosferyczne. Sprawdzą się świetnie do przewodu małego sprzętu budowlanego, Quada, innego auta osobowego lub małej łodzi. Do transportu aut i łodzi używa się tzw. lawet.

Przyczepki dzielimy też na:
– jednoosiowe,
– dwuosiowe.

Jako wypożyczalnia przyczep Szczecin mamy w swojej ofercie różnego typu przyczepy. Zapraszamy do skorzystania z naszej wypożyczalni.

O co warto pytać planując wynajem przyczepy?

Przy planowaniu wynajmu warto zapytać o różne kwestie,
– czas wynajmu (czy można np. wynająć przyczepę na 1 dzień),
– wysokość kaucji,
– opłata za wynajem,
– dostępność danego modelu przyczepy,
– konieczność wykupienia dodatkowe ubezpieczenia.

Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kryteria będziemy w stanie ocenić atrakcyjność oferty.
Wypożyczalnia przyczep Szczecin działając na rynku od lat, zapewnia profesjonalna obsługę klientów bez niespodzianek w postaci ukrytów kosztów.

Jakie usługi dodatkowe może oferować wypożyczalnia przyczep?

Oprócz standardowych usług wypożyczalnia przyczep może oferować dodatkowe udogodnienia, takie jak obsługa klientów 24h również w weekendy i święta czy dostawa i odbiór przyczepy do i ze wskazanego adresu klienta.

Przepisy ruchu drogowego a poruszanie się po drodze z przyczepką

Warto mieć świadomość, że przepisy drogowe określają sposób poruszania się po drodze z przyczepką. Przykładowo, samochód osobowy z przyczepą jest traktowany jako zespół pojazdów. Posiadacze prawa jazdy kat. B mogą prowadzić samochód osobowy z przyczepką lekką do DMC do 750 kg. Jeśli zaś chodzi o prędkość
to:
– w terenie zabudowanym maksymalna prędkość z przyczepką to 50 km/h.
– poza terenem zabudowanym, na drogach jednojezdniowych maksymalna prędkość to 70 km/h, a na drogach dwujezdniowych 80 km/h.
Podczas jazdy z przyczepą należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza przy manewrach takich jak wyprzedzanie czy skręcanie.

Czym się kierować podczas wyboru wypożyczalni przyczep?

Podczas wyboru wypożyczalni przyczep kluczowe będą:
– koszt wynajmu,
– dostępność różnych modeli przyczep,
– opinie innych klientów,
– usługi dodatkowe.

Podsumowanie

Jak widać usługi, które świadczy np. wypożyczalnia przyczep Szczecin, mogą być bardzo pomocne w sytuacji, gdy potrzebujemy sporadycznie coś przewieść. Szeroki wybór przyczep, dogodne ceny i usługi dodatkowe to kryteria, na które należy zwracać uwagę wybierając daną wypożyczalnię. Jedno jest pewne, powstanie wypożyczalni przyczep przyczyniło się do większej elastyczności usług transportowych. Wielokrotnie jest bowiem tak, że potrzebujemy przewieźć coś, co nie mieści się w aucie osobom, ale nie potrzebujemy wcale do tego dużego auta dostawczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *