Wstrząsający apel dyrektora szpitala na Pomorzanach. Kto udzieli pomocy potrzebującym?

Wstrząsający apel dyrektora szpitala na Pomorzanach. Kto udzieli pomocy potrzebującym?

– Szpital pracuje obecnie w szczególnych warunkach i to, co w normalnych warunkach byłoby zapasem na wiele, wiele tygodni czy miesięcy, może okazać się niewystarczające. Nie możemy pozwolić sobie na to, by dać się zaskoczyć, że w godzinie ‘W’ czegokolwiek nam zabraknie, bo stawką jest ludzkie zdrowie i życie. Otrzymujemy już sygnały chętnych do pomocy osób prywatnych i firm – informuje Bogna Bartkiewicz, rzecznik szpitala na Pomorzanach. (cytat pochodzi ze strony www.gs24.pl)

 

W swoim apelu dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie zwraca szczególną uwagę na rzeczy, które są niezbędne do dalszego funkcjonowania placówki. Wskazuje na środki finansowe, sprzęt medyczny oraz środki ochrony takie jak rękawiczki, maski czy gogle.

 

Wspomina również o sprzęcie medycznym typu respirator ze sprężarką wraz z pompami infuzyjnymi strzykawkowymi oraz ssakiem elektrycznym.
W szpitalu brakuje również artykułów codziennego użytku, które gdyby nie zakaz odwiedzin dostarczaliby członkowie rodzin. Mowa tu o kosmetykach, małych wodach butelkowanych itp.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.gs24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *