Urządzenie laserowe do Twojej firmy – czy warto rozważyć leasing?

Obróbka różnego rodzaju tworzyw i materiałów stała się o wiele bardziej prosta i wygodna, od kiedy na rynku pojawiły się urządzenia laserowe. To nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które przyspieszają pracę, minimalizują ilość odpadów materiałowych, a także są w stanie wykonać takie elementy czy kształty, jakie są trudne do uzyskania w przypadku tradycyjnych metod. Jedynym mankamentem wydaje się więc jedynie cena.

Cięcie, grawerowanie, wypalanie laserem to prace, które pozwalają na przyspieszenie produkcji. Szczególnie cięcie laserowe cieszy się ogromną popularnością wśród przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metalu czy drewna. Dzięki laserom możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej powtarzalności, wszystkie elementy są przycięte z dokładnością do setnych milimetra. Nie wymagają żadnego wygładzania, szlifowania czy prac wykończeniowych – są gotowe do dalszej produkcji czy tworzenia bardziej zaawansowanych elementów. Zalety urządzeń laserowych doceniają obecnie przedsiębiorstwa z różnych branż. Te największe mogą sobie pozwolić na zakup urządzeń na własność, mniejsze firmy muszą natomiast szukać innych rozwiązań pozwalających na codzienne korzystanie ze wszystkich możliwości laserów.

A może leasing urządzeń?

Urządzenia laserowe są dosyć drogie. Ich koszt, w zależności od rodzaju, może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy. Owszem, jest to dobra inwestycja na przyszłość i dosyć szybko się zwraca, jednak nie każda firma jest w stanie z dnia na dzień wyłożyć chociażby kilkadziesiąt tysięcy na zakup urządzenia. Wtedy dobrym rozwiązaniem może się okazać leasing urządzeń, który jest oferowany w wielu firmach leasingowych. Leasing łączy w sobie wszelkie zalety wynajmu urządzenia z możliwością jego zakupu na raty. To dobre rozwiązanie w przypadku firm, które nie mogą sobie pozwolić na jednorazowe wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale mają na tyle dobrą kondycję finansową, aby podpisać umowę leasingową. Jeśli decydujemy się na leasing urządzeń, warto dopilnować, aby sięgać po rozwiązania w najlepszych technologiach, pochodzące od renomowanych i sprawdzonych firm. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że to, co włożymy w comiesięczna ratę leasingową, będzie się zwracało w czasie oszczędności na produkcji.

Można korzystać z zewnętrznych usług

Popularność cięcia i grawerowania laserowego spowodowała, że na rynku pojawiło się sporo firm oferujących tego rodzaju usługi. Można je nazwać czymś w rodzaju outsourcingu usług cięcia laserowego. To dobra opcja dla firm, które zajmują się obróbką różnych materiałów, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup urządzenia laserowego. Zlecanie tego rodzaju usług zewnętrznej firmie pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości środków, a także o utrzymanie produkcji na odpowiednim poziomie. Oczywiście, pod warunkiem, że skorzystamy z usług sprawdzonej i rzetelnej firmy, która wywiązuje się ze wszystkich zadań terminowo i wykonuje je na wysokim poziomie. Korzystanie z usług zewnętrznych to dobre rozwiązanie także w przypadku tych firm, które cięcia czy grawerowania potrzebują okresowo czy sezonowo, a nie na co dzień. Wtedy zakup drogiej maszyny laserowej nie ma racji bytu, gdyż nie zwróci się przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *