Pomysł na… czarną herbatę!

Jeśli masz ochotę filiżankę czarnej herbaty, ale chciałbyś ją trochę podrasować, zapewnimy ci inspirację. Zapoznaj się z wskazówkami i sztuczkami, co dodać do czarnej herbaty, aby smakowała lepiej. Niektóre z tych aromatów można łączyć, aby uzyskać jeszcze smaczniejszy napój. I wszystko pójdzie świetnie, jeśli zdecydujesz się zamienić to w mrożoną herbatę!

Czarna herbata zawsze świetnie komponuje się z mlekiem

To jest klasyk, prawie każdy o tym wie. Ale to pierwsza opcja na tej liście, ponieważ herbaty czarne smakowe są tak dobrze znane i tak bardzo kochane. Widzisz, słodowy, lekko gorzki smak czarnej herbaty sprawia, że idealnie nadaje się do odrobiny mleka (2% wydaje się być ulubionym wyborem). Oznacza to, że dodanie dowolnego rodzaju mleka pomoże złagodzić ostrzejsze tony czarnej herbaty, ale nie należy z tym przesadzać. Po prostu, nie zamieniaj czarnej herbaty w latte. Kilka łyżeczek do herbaty wystarczy, aby wszystko było smaczne i pożywne.

Możesz użyć mleka na bazie mleka i roślin, aby złagodzić herbatę, chociaż zdaniem znawców najlepsze byłoby mleko o wyższej zawartości tłuszczu. Ani 10%, ani nawet 7,5%. Ale wszystko do 3,5% jest w porządku i udaje się tu niesamowicie poprawić smak napoju, nie przytłaczając go. Jeśli używasz mleka roślinnego, takiego jak mleko migdałowe lub mleko pekan, dodatkowo aromatyzujesz swoją czarną herbatę, a oba smaki bardzo dobrze pasują do tej herbaty. Całość dobrze komponuje się z kroplą miodu. Wszyscy wiemy, jak dobrze miód pasuje do mleka, więc nie powinno dziwić, że dobrze komponuje się również z czarną herbatą zmieszaną z miodem. Kiedy dodajesz miód, upewnij się, że herbata jest ciepła, a nie gorąca – ponieważ smak miodu i korzyści zdrowotne są tracone pod wpływem wysokiej temperatury.

Owoce zawsze ożywią czarną herbatę

Innym sposobem na nadanie smaku filiżance czarnej herbaty jest dodanie do niej owoców. Albo kup sobie czarną herbatę zmieszaną z niektórymi owocami. Znajdziesz wiele takich herbat, więc myślę, że będą dla Ciebie bardzo przyjemne. Poniżej kilka przykładów owoców, które dobrze komponują się z czarną herbatą (wskazówka – to prawie wszystkie owoce!).

Każda cytryna lub cytrus natychmiast odświeżą czarną herbatę, ponieważ czarna herbata jest tak słodowa i mocna, kropla olejku cytrynowego lub innego rodzaju olejku cytrusowego natychmiast ją złagodzi i sprawi, że nie będzie tak mocna. Smak będzie wspaniały, ale nie będzie tak bardzo przypominał mocy kawy. Teraz dobrym tego przykładem jest Earl Grey. Słynna angielska herbata, czyli czarna herbata, którą wzbogaca się kwiatami bergamotki. To są kwiaty drzewa pomarańczowego, które stanowią piękną mieszankę cytrusów i kwiatów w Twojej herbacie. Niektórzy decydują się na dodanie mleka do Earl Grey, co nie jest konieczne.

Jeśli chcesz dodać cytrusy do już zaparzonej czarnej herbaty, oto jak możesz to zrobić. Pokrój owoce, które zamierzasz dodać, takie jak grejpfrut, cytryna lub pomarańcza, lub którykolwiek z nich. Upewnij się, że lekko zginasz plasterki, aby łatwiej uwolnić olej cytrusowy. Umieść je w herbacie po zaparzeniu i usunięciu torebek lub luźnych liści. Wymieszaj i pozostaw na minutę, aby wszystko się prawidłowo połączyło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *