Nie mam umowy o pracę – czy dostanę pożyczkę?

Aby otrzymać kredyt w banku, najczęściej wnioskodawca musi mieć umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. Wtedy bank może mieć pewność, że w razie gdyby wnioskodawca nie spłacał terminowo rat, będzie można je ściągnąć z wynagrodzenia. Te wymagania banków sprawiają, że wiele osób, które pracują, ale nie mają umowy, nie ma też szans na uzyskanie kredytu w banku. Wtedy dobrą opcją jest rozejrzenie się na rynku pożyczek pozabankowych, które mają zdecydowanie łatwiejszą politykę weryfikacyjną niż banki.

Osoby, które chcą otrzymać pożyczkę w firmie pozabankowej, nie muszą przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach czy o zatrudnieniu. Większość firm pożyczkowych, które działają online, wymaga tylko wypełnienia prostego wniosku przez internet. Podaje się w nim zwykle dane tylko z dowodu osobistego lub inne dodatkowe informacje, ale nie wymagające żadnego udokumentowania. Dzięki temu można uzyskać pożyczkę nawet wtedy, gdy pracujemy na umowę o dzieło, zlecenie lub jesteśmy zatrudnieni w innej formie niż umowa o pracę.

Jak znaleźć dobrą i sprawdzoną pożyczkę?

Na rynku firm pozabankowych, które udzielają szybkich pożyczek, możemy znaleźć wiele sprawdzonych marek, ale również sporo nieznanych firm. Aby mieć pewność, że korzystamy z usług dobrego i solidnego pożyczkobiorcy, warto sięgać po ofertę tych firm, które są znane i funkcjonują na polskim rynku od wielu lat. Na www.pozyczkowy-portal.pl znajdziesz sporo informacji na temat zaciągania pożyczek, a także ciekawy ranking różnych firm pozabankowych, co pozwoli na szybkie i sprawne przejrzenie kilku czy kilkunastu ofert. W ten sposób możemy sobie porównać przede wszystkim koszty pożyczek w poszczególnych firmach i na tej odstawie podjąć dobrą decyzję pożyczkową. Dobrym rozwiązaniem, jeśli po pożyczki sięgamy po raz pierwszy, jest wybranie tych firm, które mają w ofercie darmową pierwszą pożyczkę. Wtedy oddaje się dokładnie tyle, ile się pożyczyło, czyli koszt pożyczki jest zerowy.

Nie pożyczaj, gdy nie musisz

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje na kredyt i sięga po pożyczki na cele, które zdecydowanie nie są pilne i mogą poczekać. Jedna pożyczka czy rata raczej nie są poważnym problemem czy obciążeniem dla budżetu, jeśli jednak weźmiemy kilka takich pożyczek, problem może być już spory. Wiele osób, ze względu na łatwość uzyskania pożyczki, bierze kilka produktów finansowych naraz. Gdy jednak przychodzi do spłaty, okazuje się, że nie mają takich możliwości finansowych. Zawsze więc warto pożyczać odpowiedzialnie. To, że w firmie oferującej chwilówki pieniądze bez problemu dostanie osoba bezrobotna, nie oznacza, że powinna ona brać taką pożyczkę. Po kredyty i pożyczki powinniśmy sięgać tylko wtedy, gdy mamy stuprocentową pewność, że będziemy mogli spłacać je terminowo. Nie pożyczajmy też więcej pieniędzy niż potrzebujemy, nawet gdy bank lub firma pożyczkowa oferują nam taką możliwość. Pieniądze najczęściej szybko się rozchodzą, a ich spłata jest sporym obciążeniem jeszcze przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *