Zgubiłeś dowód zakupu telefonu? Gdzie wysłać go do naprawy?

Problemy z funkcjonowaniem telefonu powodują, że często czujemy się jak bez ręki. Dlatego też warto szybko szukać dobrych i solidnych serwisów, które bez problemu zajmą się usuwaniem wszelkich usterek. Jeśli nie mamy dowodu zakupu telefonu, raczej nie powinien to być problem zarówno w serwisach gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych.

Dowód zakupu telefonu nie jest jedynym dokumentem, jaki może udowodnić, że jesteśmy jego właścicielem. Najczęściej w czasie zakupu podpisywana jest umowa gwarancyjna, a wszystkie dane posiadacza urządzenia trafiają do systemu komputerowego. Jeśli pojawią się jakieś problemy na etapie trwania gwarancji, nic nie stoi na przeszkodzie, by z naprawy gwarancyjnej skorzystać. Najczęściej bowiem firmy mają wszystkie dane użytkowników urządzeń w swoich systemach komputerowych. Brak dowodu zakupu nie jest żadnym problemem w tej kwestii.

Nie zawsze można naprawić w ramach gwarancji

Bez względu na to, czy dowód zakupu posiadamy, czy też nie, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że serwis gwarancyjny nie zawsze zajmie się wszystkimi usterkami w ramach tej gwarancji. Sporo jest bowiem uszkodzeń, których naprawy gwarancyjne nie obejmują. Dotyczy to w szczególności tych usterek, za które producent nie chce brać odpowiedzialności, bo wynikają z niewłaściwego użytkowania. Jest to chociażby zalanie telefonu, jego regularne przegrzewanie, a także stłuczony ekran dotykowy. Żaden telefon nie jest pancerny i niezniszczalny. Gdy w wyniku naszej nieuwagi upadnie nam na podłogę czy chodnik, a ekran dotykowy się potłucze, nie możemy wymagać od producenta, by wziął odpowiedzialność za tę nieuwagę i naprawił urządzenie na własny koszt. Zanim więc w ogóle wybierzemy się do serwisu, warto jest się upewnić, czy dane uszkodzenie faktycznie będzie mogło być naprawione w ramach napraw gwarancyjnych.

Dobre serwisy pogwarancyjne

Gdy uszkodzenie powstanie z naszej winy bądź gdy telefon jest już dawno po okresie gwarancji, wszystkie problemy, usterki czy awarie musimy naprawiać za własne pieniądze. Dobrze jest na początku znaleźć odpowiedni serwis telefonów komórkowych, który cieszy się dobrą renomą, oferuje szybką i sprawną naprawę, posiada dobre opinie wśród dotychczasowych klientów. Jeśli interesuje nas serwis apple Wrocław bądź dobry serwis w innym mieście, starajmy się wybierać go pod kątem jakości usług, a nie ceny. Najczęściej tanie serwisy usuwają tylko proste problemy z telefonem, nie zawsze też oferują usługi na wysokim poziomie. Jeśli mamy drogie urządzenie i chcemy, by jeszcze posłużyło nam przez dłuższy czas, lepiej od razu stawiać na usługi doświadczonych fachowców. Nawet, jeśli zapłacimy więcej, to możemy mieć pewność, że telefon będzie stuprocentowo naprawiony i nie będzie już sprawiał nam problemów w czasie codziennego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *