Wynajmujesz biura w starej kamienicy? Jak walczyć z wilgocią?

Wynajem biur w starych kamienicach to dobre rozwiązanie dla wielu firm z różnych branż. Kamienice mają swój wyjątkowy urok, pozwalają na stworzenie klimatycznego wnętrza, są też bardzo kameralne. Nie ma dużego ruchu, można więc czuć się spokojnie i bezpiecznie w swojej firmie. Trzeba jednak mieć świadomość, że jeśli decydujemy się na prowadzenie biura w kamienicy, musimy liczyć się z wieloma problemami, które pojawiają się w starych budynkach. Jednym z nich jest wilgoć.

Wilgotne pomieszczenia są prawdziwą zmorą dla ich użytkowników. Przede wszystkim, panuje w nich charakterystyczny zaduch, który jest trudny do wywietrzenia. Co więcej, wilgoć zbiera się na ścianach i sufitach, także w niewidocznych miejscach i staje się pożywka dla rozwoju pleśni i grzybów. A zagrzybione ściany mogą być już poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia. Walka z takimi ścianami nie polega na stosowaniu środków przeciwgrzybiczych czy kolejnym malowaniu ścian. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie gruntownego remontu oraz zadbanie o to, by poziom wilgoci spadł do akceptowalnych warunków. W przeciwnym razie prowadzenie biura w takim wnętrzu będzie wiązało się z koniecznością nieustannego przeprowadzania remontów i walki z zagrzybionymi ścianami.

Osuszanie powietrza w czasie remontu i po nim

Aby skutecznie pozbyć się wilgoci w starej kamienicy, konieczny jest generalny remont, a także dosyć profesjonalne osuszanie ścian i sufitów. Nie chodzi tutaj o regularne wietrzenie pomieszczeń, a o zastosowanie sprzętu, który w krótkim czasie przyniesie korzystne efekty. Dobrym rozwiązaniem jest osuszacz powietrza domowy, który działa szybko, sprawnie, wydajnie i pozwala na dopasowanie poziomu wilgoci we wnętrzu do potrzeb jego użytkowników. Dobrej jakości osuszacze powietrza posiadają solidne, sprawdzone filtry, które pochłaniają nie tylko wilgoć, ale również wiele szkodliwych substancji, zanieczyszczenia, kurz, alergeny, a także zarodniki pleśni i grzybów. Dzięki osuszaczowi można więc nie tylko poprawić poziom wilgotności w pomieszczeniu, ale również zadbać o czyste i zdecydowanie zdrowsze powietrze.

Inwestuj w sprawdzone rozwiązania

Osoby, które inwestują w remont pomieszczeń w kamienicy, bo chcą mieć w niej biura przez długi czas, powinny dbać o to, by prowadzić prace na wysokim poziomie i nie decydować się na robienie oszczędności kosztem jakości. Im lepiej zostaną wykonane poszczególne prace, tym mniej będzie problemów z użytkowaniem pomieszczeń w bliższej i dalszej przyszłości. Warto więc wybierać także dobrej jakości osuszacze powietrza, które nie są urządzeniami jednorazowymi. Nie wystarczy raz osuszyć powietrze, aby móc cieszyć się doskonałymi warunkami przez kolejne długie lata. W kamienicach, w których nie ma szansy na usunięcie przyczyny wilgoci, osuszanie powietrza jest konieczne jako czynność prowadzona systematycznie i regularnie. Dzięki temu warunki we wnętrzu będą odpowiednie dla jego użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *