Jak wyglądają (powinny wyglądać) wizyty kobiety u lekarza w czasie ciąży?

Większość kobiet rozpocznie opiekę prenatalną w okresie od 8 do 12 tygodni. Niektórzy lubią zaczynać jeszcze wcześniej. Początek wczesnej ciąży ma pewne zalety. Tutaj dzielimy się z Tobą, czego możesz się spodziewać podczas wizyt prenatalnych.

Twoja pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta prenatalna jest zwykle najdłuższa i czasami wydłuża się do dwóch wizyt. Aby uczynić to mniej przytłaczającym, należy wcześniej zebrać informacje o ubezpieczeniu oraz pobrać i wypełnić formularz historii zdrowia. Znajomość Twojej historii medycznej pomoże placówce zapewnić Ci najlepsze informacje i spersonalizowaną opiekę.

Najpierw przejrzą Twoją historię medyczną. Jeśli wypełniłaś to online, będzie można skupić naszą dyskusję na najbardziej istotnych częściach. Następny jest podstawowy egzamin fizyczny, który stanowi ważny punkt odniesienia do pomiaru zmian w ciąży. Zaleca się noszenie luźnej odzieży. Wiele części egzaminu ma na celu zidentyfikowanie problemów typowych dla kobiet w wieku rozrodczym lub problemów, które mają szczególne konsekwencje dla ciąży. Generalnie nie uwzględnia się często badania miednicy, chyba że istnieją szczególne obawy lub chcesz mieć określone testy, takie jak wymaz cytologiczny lub posiew.

Próbki krwi i moczu są zwykle pobierane podczas tej lub następnej wizyty. Zalecane testy obejmują co najmniej panel prenatalny i posiew moczu. Najdłuższa część wizyty to przegląd ważnych informacji o ciąży i omówienie Twoich konkretnych obaw. Sprawdzane są znaki ostrzegawcze.

Jeśli jesteś co najmniej w 10. tygodniu ciąży, zwykle jetyeś w stanie usłyszeć bicie serca dziecka za pomocą urządzenia zwanego dopplerem. Często nie słyszy się bicia serca nawet po 10 lub 11 tygodniach, ale po 12 tygodniach w ramach usg doppler Warszawa można je usłyszeć przez około 95 procent czasu. Wczesne USG oferowane jest każdej mamie i można je wykonać podczas pierwszej wizyty lub zaplanować na około 10-14 tygodni. Jest to obecnie najlepszy sposób, jaki jest znany, aby mieć pewność, że dziecko rozwija się w porządku. Jak każdy inny test, USG jest oferowane, ale nie jest wymagane.

Kolejne wizyty

Po pierwszej wizycie wizyty są zwykle planowane co cztery tygodnie do 28 tygodni, następnie co dwa tygodnie do 36 tygodni i na koniec co tydzień do porodu. Możesz zaglądać częściej, jeśli istnieją jakiekolwiek obawy lub jeśli ciąża przekracza 41 tygodni.

Wizyty zwykle rozpoczynają się od sprawdzenia wagi i pobrania próbki moczu w celu sprawdzenia zawartości białka i glukozy. Po wzroście dziecka mierzy się macicę i mierzy rozmiar dziecka. Po około 28-30 tygodniach można już zacząć wyczuwać pozycję dziecka. Jeśli jesteś zainteresowana lekarz z przyjemnością pokaże Ci, jak to zrobić. Wiele kobiet jest w tym bardzo dobrych!

Tutaj omawia się również ogólnie dietę i odżywianie, a także nadchodzące badania, o których musisz wiedzieć. Każdy dobry ośrodek ma też listę tematów, które poruszane są w odpowiednim czasie, jeśli jeszcze o nie nie pytałaś. Większość wizyt koncentruje się na omawianiu pytań i wątpliwości. W miarę postępu ciąży rozmawia się yeż o porodzie, zrozumieniu Twoich planów i pragnień związanych z porodem oraz radzeniu sobie z wszelkimi obawami, które możesz mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *