Własna firma sprzątająca – jak poradzić sobie z myciem elewacji po malowaniu?

Założenie własnej firmy sprzątającej to dobry pomysł na biznes, który ma szansę na przetrwanie i doskonałe radzenie sobie na rynku. Warto jednak mieć świadomość, że w tej branży z roku na rok jest coraz większa konkurencja. Aby nie narzekać na brak klientów, firma musi mieć usługi na wysokim poziomie, a także bogaty zakres różnego rodzaju usług. Dzięki temu będzie mogła zarabiać jednocześnie na wielu frontach.

W prowadzeniu firmy sprzątającej trzeba mieć oczy dookoła głowy i obserwować różne zjawiska, które zachodzą na rynku tego rodzaju usług. Dobrze jest szukać nowych rynków zbytu czy tworzyć nowe usługi, na które rośnie zapotrzebowanie. Jednym z dobrych i sprawdzonych sposobów na biznes jest sprzątanie we wspólnotach mieszkaniowych. Pamiętajmy jednak, że wspólnoty mieszkaniowe warszawaczy wspólnoty w innych miastach mają bardzo wysokie oczekiwania przy jednoczesnej chęci płacenia jak najmniej. Zdarza się też wielu niezadowolonych i marudnych klientów, którzy mogą utrudniać codzienną działalność. Współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi może więc być bardziej nerwowa. Jeśli zależy nam na spokoju, warto szukać innych opcji zarabiania. A tych naprawdę nie brakuje zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Sprzątanie po pracach remontowych

W ostatnich latach duże zapotrzebowanie jest na sprzątanie po pracach remontowych w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych, biurowcach czy obiektach użyteczności publicznej. To dobre rozwiązanie, pod warunkiem, że firma dysponuje odpowiednią wiedzą, doświadczeniem, wysokiej jakości maszynami i środkami czyszczącymi. Po remoncie nie trzeba jedynie wynieść gruzu i uprzątnąć kurzu. Często trzeba też usuwać farbę z różnych powierzchni, czyścić elewację po malowaniu okien. Zwykłe środki czyszczące zwykle nie wystarczą w takiej sytuacji. Potrzebne są specjalistyczne środki chemiczne, które pozwalają na usunięcie farby z elewacji bez jej uszkodzenia, zniszczenia czy zdrapania warstwy farby. Zanim zabierzemy się za sprzątanie po remontach, warto wyposażyć firmę w środki chemiczne oraz profesjonalne urządzenia do czyszczenia.

Warto wyróżniać się na tle konkurencji

Właściciele biznesów sprzątających doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w ich branży panuje naprawdę spora konkurencja. Warto więc szukać różnych pomysłów na to, aby wyróżniać się pozytywnie na jej tle. Wbrew pozorom, obniżanie cen i bycie najtańszym na rynku nie do końca jest dobrym pomysłem. Coraz więcej klientów nie szuka bowiem już jak najniższych cen, ale przede wszystkim wysokiej jakości usług, solidnego wykonania i profesjonalnego podejścia. Dobrze jest konkurować za pomocą ilości i rodzaju usług. Jeśli firma sprzątająca ma w ofercie usługi od sprzątania domów i biur, przez sprzątanie po remoncie, aż po mycie okien, pranie wykładzin czy inne usługi czyszczące, jest większe prawdopodobieństwo, że klienci zlecą jej kompleksowe wykonanie różnych prac. Lepiej jest bowiem zlecić wszystkie zadania jednej firmie zamiast szukać kilku różnych firm, którym zleci się część usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *