Wielkanoc 2020 – co znajdzie się na naszych stołach?

Zapewne wielu z nas zastanawia się jak będą wyglądały święta Wielkanocne w tym roku z uwagi na panującą sytuację w naszym kraju i szerzącą się epidemię koronawirusa. Jednak śniadanie Wielkanocne jest samo w sobie tak uroczyste i symboliczne, że tradycji z pewnością stanie się zadość.

Świąteczne śniadanie

Najważniejszym posiłkiem podczas tych świąt z pewnością będzie śniadanie Wielkanocne, które wokół stołu co roku gromadzi całe rodziny. To rodzinne posiedzenie umilą nam tradycyjne potrawy świąteczne, takie jak jajka w przeróżnych wariacjach ( w galarecie, nadziewane farszem, tradycyjnie gotowane na twardo, z sosem majonezowym lub chrzanowym), smaczne wędliny i inne mięsne potrawy, takie jak choćby biała kiełbasa (również jako dodatek do żurku), pasztet ze śliwką i wiele innych.

Co na obiad?

Wielkanocny obiad wielu z nas kojarzy się przede wszystkim ze świąteczną zupą – białym barszczem lub zupą chrzanową. Warto wspomnieć, że barszcz biały, w zależności od regionu naszego kraju pojawia się w różnych wersjach – jako żurek krakowski, śląski lub kujawski.

Wielkanocny deser

Na naszych świątecznych stołach z pewnością nie zabraknie w tym okresie Wielkanocnej babki z lukrem, domowego mazurka lub innych równie pysznych i lubianych przez nas słodkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *