Samochodowa wycieczka po Europie: jaki pojazd wynająć?

Wybierając samochód na wycieczkę w ramach krajów Europy, najpierw powinieneś sobie poradzić z faktem, że w wielu flotach pojazdów nie ma dokładnie takich pojazdów, jakie sobie wymarzyłeś – a szczególnie, jeśli czekasz z wynajmem na ostatnią chwilę.

Możesz wypożyczyć Mercedes klasy S, BMW serii 7 i Audi A8s, ale ceny zaczynają się od naprawdę okrągłych sumek tygodniowo, czasem wymagają nawet dwóch kart kredytowych przy odbiorze, nie można jechać do Włoch ani żadnego innego kraju wschodniego i prawdopodobnie są wykluczone z ubezpieczenia kredytu samochodowego. Przyzwyczaj się do opcji w zakresie VW, Forda, Peugeota, Fiata, Fotela, Skodasa i mniejszego Mercedesa, BMW i Audi.

Jeśli chodzi o kompaktowe, typowe samochody: Opel Corsa, VW Polo, Fiat Punto będą w porządku, a zwłaszcza dla dwóch osób, które nie są zainteresowane szarżowaniem na autostradzie. Przestrzeń bagażnika jest niewielka i od czasu do czasu nie ma klimatyzacji. Aby uniknąć kłopotów upewnij się więc, że:

  • interesujesz się wynajmem odpowiednio wcześnie
  • wynajmujesz samochód od renomowanej firmy jak np.: https://ckcorp.auto.pl/ .

Inne typowe samochody pod wynajem to Opel Astra, VW Golf, Ford Focus, Peugeot 308. Zmieścisz w nich spokojnie jedną dużą walizkę i dwie małe lub dwie duże. Powinno być również miejsce na torbę na odzież i / lub miękki pokrowiec lub dwa. Modele dwudrzwiowe i czterodrzwiowe, czasami z szyberdachem. W porządku dla trzech osób dorosłych.

Szukasz czegoś pośredniego?

Opel Insignia, VW Passat, Renault Laguna, Skoda Octavia. To zalecana kategoria dla dwóch par. Sprawdzają się na autostradzie, ale trochę słabo z czterema osobami i bagażem.

Jeśli chodzi o pełny rozmiar, typowe samochody: Mercedes klasy C, Audi A4, Peugeot 607. Pełny rozmiar to mylne określenie. Większość samochodów w tej kategorii nie jest większa, w niektórych przypadkach mniejsza, niż pośredni VW Passat. Jeśli chcesz ładniejszego samochodu, zdecydowanie wynajmij pełnowymiarowym, ale jeśli przesuwasz się tylko po dodatkowe miejsce dla pasażerów i bagażu, marnujesz swoje pieniądze.

Kombi

Występują w trzech rozmiarach: kompaktowy (VW Golf, Opel Astra), średniej wielkości (Vectra, VW Passat) i pełnowymiarowy (Volvo V70). Płacisz więcej za kombi niż za ten sam model sedan. Chociaż kombi oferują więcej miejsca na bagaż, Twój sprzęt jest odsłonięty. Dla czterech osób zalecamy średniej wielkości sedan nad kompaktowym kombi – daje większy komfort pasażerów i prawie tyle samo miejsca na bagaż. W skrócie, średniej wielkości i pełnowymiarowe kombi mogą przewozić pięć osób, ale ktoś musi jeździć na tylnym środkowym miejscu, by tak się stało.

Pojazd wielozadaniowy

Niedawnym dodatkiem do europejskich flot wynajmowanych są pojazdy typu crossover, takie jak Opel Zafira i Renault Grand Scenic. Te kombinacje pojazdów SUV / kombi / furgonetek stworzyły nową kategorię wynajmu, choć czasami sprzedawane w Europie jako siedmiomiejscowe, we flotach do wynajęcia prawie zawsze mają tylko pięć miejsc, pozostawiając tylną część na bagaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *