Wynajem samochodów – potencjalne problemy i ich rozwiązania

Duża ilość osób podczas większości podróży nie ma problemów z wypożyczeniem samochodu i jest duże prawdopodobieństwo, że to samo dotyczy ciebie. Jednak raz na jakiś czas może się pojawić problem z wypożyczeniem samochodu. Niezależnie od tego, czy chodzi o kwestie mechaniczne, higieniczne, czy preferencyjne, oto kilka problemów z wypożyczeniem samochodu, które mogą się pojawić i co można zrobić, aby je rozwiązać.

Zarezerwowany samochód do wynajęcia niedostępny

Kosmetyki samochodowe do autaPonieważ prawie wszystkie wypożyczalnie samochodów świetnie działają w ramach programów lojalnościowych (przypominamy, że dołączenie jest bezpłatne), rzadko pojawia się konieczność fizycznej rozmowy z ich agentami. Czasem jednak może się tak zdarzyć na przykład z powodu, że zarezerwowana klasa lub kategoria samochodu była niedostępna. W niektórych przypadkach kategoria wynajętych samochodów może być naprawdę niedostępna. Warto w takich sytuacjach po prostu poprosić o bezpłatne uaktualnienie i zwykle zostaje ono wtedy przyznane. Innym rozwiązaniem jest to, że może Ci zostać zaproponowane inne ulepszenie np. na Jeepa. Zwykle zdarza się to wtedy gdy się zapytasz, czy wybrany wcześniej samochód jest dostępny.

Niepreferowany pojazd

Może też się zdarzyć, że nie spodoba Ci się przydzielone auto. Zwykle dzieje się tak, gdy wynajmuje się samochód w miejscu bez programu lojalnościowego. Po prostu wróć wtedy do przedstawiciela agencji wynajmującej samochody i zażądaj innego pojazdu. Oczywiście może też się tak zdarzyć, że jedyne dostępne pojazdy będą jeszcze gorsze i trzeba się z tym liczyć. Czasem może się też okazać, że okoliczności wymuszą na Tobie zmianę – np. okaże się, że będzie Ci bardziej potrzebny większy pojazd. Warto pomyśleć o tym wcześniej – i znaleźć agencję, która oferuje lepszy wybór niż inne. W tym calu warto zapamiętać adres strony: https://ckcorp.auto.pl/ .

Śmierdząca, brudna wypożyczalnia samochodów

Jak wyżej, poproś o inny pojazd, jeśli przypisany Ci samochód jest śmierdzący lub nie jest czysty. Dzięki programom lojalnościowym z całą pewnością nie będziesz miał problemu z taką podmianką. Nie powinno być problemu z zapytaniem pracowników o to, czy możesz wybrać inny samochód. Większość programów lojalnościowych oferuje teraz możliwości:

  • zachowania przypisanego pojazdu
  • wybrania innego z dostępnej puli pojazdów.

Pamiętaj, by poinformować agencję, kiedy zwracasz taki pojazd, z jakiego powodu to robisz. Prawdopodobnie w połowie przypadków agent może dać ci zniżkę, jeśli zdecydujesz się sam posprzątać bez zamiany samochodu.

Przebita opona

Na koniec jeden z poważniejszych problemów z wynajmem samochodu. Zwykle gdy tak się okazuje będziesz musiał indywidualnie, sam zmienić oponę, a nawet zlecić jej naprawę. Ostatecznie jednak zależy to od polityki agencji wynajmującej samochody, z którą zdecydowałeś się na współpracę. To bardzo ważne, by zawsze wszystko czytać i dokładnie wiedzieć, co uwzględnić i w którą stronę pójść. To nie zmiennie ma znaczenie w każdych usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *