Rozmowa o pracę – tych informacji lepiej nie ujawniać!

Rozmowa kwalifikacyjna to okazja, by zabłysnąć, ożywiając informacje zawarte w CV i liście motywacyjnym. Twoja aplikacja o pracę już przeszła z początkowych faz, a rozmowa kwalifikacyjna może zrealizować lub przerwać twoje marzenie o tej pracy, Rozmowa kwalifikacyjna jest okazją dla potencjalnego pracodawcy, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i ustalić, czy ta praca Sosnowiec jest dla Ciebie i czy pasujesz do kultury firmy. Jednak ujawnienie zbyt wielu informacji może zniweczyć Twoje szanse na zatrudnienie. Poniżej znajdują się te rzeczy, których nigdy nie powinieneś ujawniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Za dużo danych osobowych

Podczas gdy ankieterzy będą zadawać pytania, aby dowiedzieć się więcej o Tobie, utrzymuj odpowiedzi na profesjonalnym poziomie. Dane osobowe nie mają wpływu na zdolność wykonywania obowiązków służbowych. Jeśli rozmówca zapyta, czy masz niezawodny środek transportu, wystarczy, że odpowiesz „tak” i nic więcej – żadnych szczegółów dotyczących dowozu dzieci do szkoły ani pieniędzy, które zostawiłeś na naprawę samochodu.

O ile nie potrzebujesz zakwaterowania medycznego, ostrzegamy również przed ujawnianiem szczegółów dotyczących Twojej historii medycznej. I stanowczo przestrzegamy przed dzieleniem się swoimi osobistymi poglądami na takie tematy, jak polityka, religia i gospodarka – chyba że są to tematy związane z pracą. Są to rodzaje danych osobowych, które wielu kandydatów do pracy omawia, starając się być uprzejmym. Kandydaci dzielą się zbyt wieloma prywatnymi danymi, które mogą być przyczyną zerwania umowy o pracę. Firma oceniająca cię pod kątem zatrudnienia nie musi wiedzieć, jak trudny był twój rozwód lub że walczysz finansowo.

A inne rodzaje informacji, które mogą wydawać się nieszkodliwe, mogą w rzeczywistości zaszkodzić twoim szansom na zatrudnienie i sprawić, że najlepsza praca Sosnowiec przejdzie Ci obok nosa. Ostrzegamy kandydatów przed ujawnianiem ich stanu cywilnego lub rodzicielskiego, ponieważ może to dać pracodawcom możliwość dyskryminowania Cię. Dyskryminacja może nie być zamierzona, ale jeśli wspomnisz, że masz małe dzieci w domu, pracodawca może pomyśleć, że nie będziesz dostępny w niekonwencjonalnych godzinach, nawet jeśli wiesz, że masz niezawodną opiekę nad dziećmi. Zamiast tego skup się na dzieleniu się informacjami, które demonstrują Twoje umiejętności i zdolności.

Negatywne uczucia wobec pracodawców/współpracowników

Nawet jeśli uważasz, że miałeś jedną z najgorszych prac wszechczasów, oprzyj się pokusie oczerniania jej podczas rozmowy o pracę. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie musisz mówić, że był problem z twoim starym szefem lub współpracownikami, ponieważ jeśli miałeś tam problem, może się wydawać, że będziesz miał go wszędzie.

Możesz zostać zapytany o swoją obecną lub przeszłą sytuację zawodową, a chociaż musisz odpowiedzieć, ta ​Twoja odpowiedź powinna być krótka i neutralna – zdecydowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *