Lokalny sąd rodzinny czy adwokat? Poznaj swoje prawa.

Potrzebny adwokat kraków alimenty? Przed podjęciem ważnych decyzji powinieneś zrozumieć swoje prawa i obowiązki. Prawo rodzinne może być skomplikowane, a broszura nie może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania ani powiedzieć wszystkiego, co musisz wiedzieć. Istnieje wiele sposobów na zapoznanie się z prawem i możliwościami.

Jeśli jesteś w separacji lub myślisz o separacji, dobrze jest porozmawiać z prawnikiem o swojej sytuacji. Prawnik może udzielić Ci szczegółowych informacji na temat prawa i powiedzieć, jak może ono na Ciebie wpłynąć.

Lokalny sąd rodzinny może być również dobrym miejscem, aby uzyskać więcej informacji. Sądy te organizują sesje informacyjne na temat kwestii dotyczących separacji rodzin. Sądy rodzinne posiadają centra informacji o Prawie Rodzinnym, które zapewniają szereg informacji i usług, w tym:

  • broszury i inne materiały pisemne na tematy związane z rozdzielaniem rodzin;

  • skierowania do usług w społeczności, takich jak poradnictwo;

  • informacje o postępowaniu sądowym i formularzach sądowych;

  • informacje i porady dotyczące różnych sposobów rozwiązania

  • spory z zakresu prawa rodzinnego, w tym mediacja, arbitraż, wspólne prawo rodzinne i postępowanie sądowe,

  • informacje prawne i porady prawników zajmujących się pomocą prawną, znających się na prawie rodzinnym.

Jeśli chcesz po prostu uzyskać rozwód lub jeśli chcesz uzyskać rozwód i poprosić o opiekę, dostęp lub wsparcie w ramach rozwodu, musisz udać się do Sądu. Musisz również udać się do tego sądu, jeśli chcesz rozstrzygnąć sprawy związane z podziałem majątku rodzinnego. Sąd też rozpatruje również sprawy adopcji i ochrony dziecka.

Ty i twój współmałżonek możecie również rozwiązać problemy między wami w drodze ugody prywatnej, negocjacji, wspólnego prawa rodzinnego, mediacji lub arbitrażu, zamiast iść do sądu.

Jesteście w separacji, kiedy nie mieszkacie razem i jest mało prawdopodobne, że znowu będziecie razem mieszkać. Kiedy się rozstajesz, trzeba podjąć wiele decyzji.

Będziecie musieli ustalić, kto z Was zostanie w Waszym domu, kto zaopiekuje się Waszymi dziećmi, kto będzie spłacał długi rodzinne, jaka kwota zostanie wypłacona alimenty i jak podzielicie swój majątek.

Możesz rozwiązać sprawy na różne sposoby

Możesz mieć nieformalne porozumienie, które może mieć formę ustną lub pisemną. Możesz uzgodnić sprawy i spisać swoje decyzje w umowie o separacji. Umowa o separacji musi zostać podpisana przez oboje w obecności świadka, aby była legalna. Świadek też musi podpisać umowę. Możesz skorzystać z pomocy prawnika, aby wynegocjować umowę o separacji. Możesz skorzystać z mediatora lub arbitra. Możesz udać się do sądu i poprosić sąd o rozstrzygnięcie.

O ile okoliczności twojej separacji nie sprawiają, że negocjacje są niebezpieczne, ponieważ twój współmałżonek jest agresywny lub groźny, lepiej, jeśli oboje możecie uzgodnić, jak rozwiązać problemy między wami poprzez negocjacje, mediacje lub wspólne prawo rodzinne. Postępowanie sądowe może być bardzo kosztowne i zająć dużo czasu. Jeśli ty i twój współmałżonek nie możecie dojść do porozumienia przy użyciu jednego podejścia, możesz spróbować innego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *