Jakie przywileje posiada kurier?

Czy kurier posiada jakieś przywileje? A czy kurier – to jakiś poseł, aby jeździł np. za darmo komunikacją, pociągami, samolotami itp.? Praca kuriera polega na dostarczaniu przesyłek i jedynie jakie może on posiadać przywileje, to prawo do emerytury, czy renty. Ale to chyba należy się każdemu.

Jako pracownik (zarejestrowany), może posiadać przywilej od NFZ-u. Darmowy lekarz, jakieś darmowe leki, badania kontrolne itp. Praca kuriera jest normalną pracą dla każdego, kto np. lubi jeździć, lub nie może znaleźć innej pracy, a chce być ubezpieczony, by móc korzystać z opieki zdrowotnej. Czasem, może za darmo dostarczyć swoją paczkę, jeśli adresat jest w obrębie jego rejonu – oczywiście. Generalnie, kurier posiada przywileje takie, jakie ma każdy inny pracownik w Polsce. Jeśli chodzi o pracę w Unii Europejskiej, mogą obowiązywać inne zasady dla każdego kraju, który się w tej unii znajduje. Osobną sprawą mogą być przywileje, które dany pracodawca przyzna swym pracownikom, pracującym jako kurierzy. Mogą istnieć w takich firmach premie, rabaty, wczasy i wiele wiele innych dobrodziejstw. Wszystko wszak zależy od samego pracodawcy. I to on decyduje, jakie przywileje dać swoim kurierom, a na jakie oni zupełnie nie zasłużyli.

Może zainteresuje Cię także który kurier najtańszy

Zamawianie kuriera

nauka jazdy WarszawaW dzisiejszych czasach bardzo łatwo można zamówić kuriera wprost do domu. Już nie trzeba chodzić na pocztę i dźwigać paczki, które chcemy wysłać. Zamawiając kuriera do domu (lub firmy), możemy bez problemu wysłać wszystko, co tylko chcemy. Oczywiście za odpowiednią opłatą, ale akurat to nie jest takie ważne. Dla dociekliwych, wystarczy sprawdzić w internecie który kurier najtańszy i zamówić tego, jaki nam odpowiada. Jednak przywilejem kuriera będzie odbiór, lub odmowa odbioru przesyłki. I, o tym należy pamiętać. Istnieje wiele stron internetowych, na których kuriera można zamówić. Można to także zrobić poprzez telefon. Jednak za każdym razem podajemy wielkość przesyłki, jaka ma być odebrana, (jej ciężar, wymiary) w co jest zapakowana (czy jest to karton, czy też folia), czy przesyłka jest standardowa (kształt kwadratu, prostokąta), czy też wysyłamy np. zderzak samochodowy, owinięty w folię. Od tych podstawowych informacji zależy cena wysyłki. Np. w/w zderzak samochodowy będzie przesyłką niestandardową i za to musimy dopłacić (często podwójnie).

Kurier może odmówić odebrania paczki od klienta

Jeśli wynikną – delikatnie mówiąc – nieścisłości w deklarowanej poprzez internet, czy telefon przesyłce, kurier może odmówić jej odbioru. Jaki może być tego powód? Przypuśćmy, że zdeklarowaliśmy, iż chcemy wysłać paczuszkę „dwa na dwa”, a gdy kurier przyjeżdża po naszą paczkę „dwa na dwa”, my wręczamy mu taki zderzak samochodowy. Niby pięknie i bezpiecznie zapakowany, ale… jednak nie jest to paczka „dwa na dwa”. Kurier może odmówić jej przyjęcia, ponieważ np. nie ma miejsca w samochodzie, gdyż nie był przygotowany na tego typu przesyłkę. Nawet, jeśli ją zabierze, przewoźnik na pewno obciąży nas dodatkowymi kosztami wysyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *