Jak szukać pracy?

Jak szukać pracy? to pytanie wydaje się trudne i łatwe zarazem, niewątpliwie należy zdawać sobie sprawę, że szukanie pracy też jest pracą. Obecnie do lamusa przechodzi chodzenie po zakładach, urzędach czy sklepach i oddawanie CV, choć jeszcze w niektórych zawodach jest to dozwolone. Warto jednak zastanowić się, jak najlepiej szukać pracy, aby ją znaleźć.

Chodzenie po zakładach pracy- czy to dobry wybór?

Jeszcze kilka dekad temu wystarczyło tylko pójść do danego zakładu pracy i zapytać czy w danym miejscu nie poszukuje się pracowników. Po odpowiedzi twierdzącej niemal od razu wiele osób znajdowało zatrudnienie. Aktualnie czasy się zmieniły i to niemal o 180 stopni i bardzo niewielu pracodawców jeszcze taką drogą poszukuje pracowników. Zazwyczaj taką formę toleruje się w przypadku braku kwalifikacji, zatem w zakładach, gdzie nie są one wymagane. W innych miejscach najczęściej ogłaszany jest nabór na dane stanowiska. Informacje zazwyczaj znajdują się na stronie internetowej.

A może drogą internetową?

Oczywiście szukanie pracy często zajmuje bardzo wiele czasu. Jednak trzeba sobie zdawać sprawę, że i konkurencja jest spora. Jeszcze nie tak dawno samo posiadanie wyższego wykształcenia było przepustką to znalezienia dobrze płatnej pracy, a obecnie już nie wystarczy. Aktualnie rekrutacje są wieloetapowe i ogłaszane na stronach internetowych. Jeżeli dany pracodawca takiej nie posiada, albo zależy mu na dotarciu do większej grupy kandydatów to wtedy dobrym wyborem jest skorzystanie z portalu Pracuj.pl. To także świetne miejsce do poszukiwania zatrudniania. Można tam znaleźć wiele ofert pracy na różne stanowiska. A jednocześnie podany jest kontakt do pracodawcy. Taka opcja niewątpliwie jest bardzo wygodna dla obu stron.

A może telefonicznie?

Można jeszcze szukać pracy dzwoniąc do danych miejsc, jednak tak opcja także powoli już odchodzi do przeszłości. Ogólnie podany jest telefon, jeżeli potencjalny kandydat chce dowiedzieć się czegoś więcej. Można także zadzwonić i zapytać czy w danym miejscu poszukuje się pracowników, ale zazwyczaj takie informacje ogłaszane są na stronach czy portalach.

Jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy?

Należy pamiętać, że dobrze płatna praca wymaga także posiadania dobrych kwalifikacji. Nie wystarczy tylko ukończenie szkoły. Przydaje się również doświadczenie. Dlatego warto korzystać z ciekawych ofert staży, gdzie można takowe zdobyć, a jednocześnie dla najlepszych pracowników oferowane jest zatrudnienie. Dodatkowo warto jeszcze poszerzać swoje umiejętności poprzez np. kursy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *