Jak mieszkańcy Szczecina radzą sobie w upalne weekendy?  

Mieszkańcy Szczecina, choć miasto kojarzy się wielu innym mieszkańcom kraju z morzem, w rzeczywistości mają nad Bałtyk kilkadziesiąt kilometrów. W sezonie letnim raczej nie mogą więc sobie pozwolić na codzienne kąpiele w morzu. A często chłodna woda jest jedynym sposobem na radzenie sobie z wysokimi upałami. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest szukanie ochłody na basenie – albo tym ogólnodostępnym, albo przydomowym.

Baseny kryte cieszą się sporym zainteresowaniem o każdej porze roku. Także w sezonie letnim, gdy sporo naturalnych zbiorników wodnych jest w zasięgu ręki, wiele osób wybiera baseny, które są o wiele czystsze i zapewniają komfortowe korzystanie z nich. Co więcej, wiele osób decyduje się na wybudowanie własnego basenu w ogrodzie. Nie jest to już bowiem inwestycja, która kojarzy się wyłącznie z luksusem i nie jest dostępna dla zwykłego śmiertelnika. Dom z basenem może więc dziś mieć każdy mieszkaniec jednorodzinnej posesji, który ma kawałek miejsca w przydomowym ogrodzie.

Dobre planowanie to udane wykonanie

Budowa basenu w ogrodzie jest sporym wyzwaniem logistycznym, jednak można jemu sprostać przy odpowiednim planowaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie basenu w tym samym czasie, gdy jest budowany cały dom. Wtedy przy jednych pracach budowlanych można zrobić wszystkie ciężkie prace w ziemi – zarówno kopanie miejsca pod fundamenty, jak i robienie dziury w ziemi pod przyszły basen. Jeśli natomiast planujemy wykonanie basenu na już istniejącej ii zagospodarowanej posesji, będzie to zdecydowanie trudniejsze, ale oczywiście nie niemożliwe. Wtedy trzeba jednak liczyć się z tym, że prace budowlane związane z budową basenu nieco uszkodzą aranżację terenu zielonego czy nasze ulubione grządki z kwiatami. Jednak poświęcenie jest zdecydowanie warte swojej ceny. Dzięki własnemu basenowi będzie można latem korzystać z orzeźwiającej ochłody za każdym razem, gdy będziemy mieć na to ochotę.

Basen w idealnej lokalizacji

Jeśli planujemy wykonanie basenu w ogrodzie, warto znaleźć na niego idealną lokalizację. Najlepiej, aby basen znajdował się na otwartym terenie i nie był zasłonięty drzewami. Latem utrudni to bowiem nagrzewanie się wody, a jesienią będzie poważny problem z opadającymi liśćmi, które będą wpadać bezpośrednio do wody. Tymczasem basen przed sezonem zimowym należy opróżnić i posprzątać, w przeciwnym razie będzie doskonałym siedliskiem do rozwoju drobnoustrojów. Samo wykonanie basenu to jednak nie wszystko, aby cieszyć się chłodną wodą i letnimi kąpielami. Oprócz basenu potrzebne są niezbędne akcesoria, dzięki którym woda będzie idealnie filtrowana i oczyszczana z drobnoustrojów chorobotwórczych. W każdym basenie potrzebne są więc filtry, pompy, systemy wymiany wody, które będzie można dopasować do indywidualnych potrzeb. Producenci oferujący baseny ogrodowe akcesoria najczęściej mają dopasowane do konkretnych modeli czy typów basenów. Można więc bez problemów kupić kompletny system basenowy, dzięki czemu można mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie idealnie dopasowane i będą ze sobą współpracowały na sto procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *