Chcesz wiedzieć od czego zacząć automatyzację magazynu? Zapraszamy do lektury!

Od procesów kompletacji po systemy realizacji i wszystko pomiędzy, operacje magazynowe mają duży wpływ na wyniki finansowe. Stale rosnące zapotrzebowanie konsumentów i globalne niedobory dostaw utrudniają magazynom nadążanie za potrzebami rynku i zapewnienie spełnienia standardów wydajności. W naturalny sposób firmy poszukują innowacyjnych sposobów na modernizację poprzez optymalizację i projekt magazynu pod kątem maksymalnej wydajności.

Samo „modernizacja” może brzmieć nieco zniechęcająco. W dzisiejszym świecie możesz pomyśleć, że modernizacja oznacza wdrożenie zaawansowanej robotyki oraz w pełni zautomatyzowanych rozwiązań do przechowywania i kompletacji. Ale w rzeczywistości nie trzeba być nowoczesnym magazynem, aby być nowoczesnym.

Zamiast tego…

Sukces zależy od zdolności Twojego magazynu do dostosowania się do dzisiejszego rynku i zmieniających się wymagań konsumentów

W przypadku większej liczby jednostek SKU lub zwiększonej presji na skrócenie terminów, specjaliści ds. magazynowania muszą skoncentrować się na rozwiązywaniu bieżących wyzwań i przygotowywaniu się na przyszłe.

Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom dotyczącym optymalizacji magazynu, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać istniejącą przestrzeń i przygotować obiekt na nadchodzącą drogę. Przekonasz się, że optymalizację pod kątem nowoczesnych procedur magazynowania, wysyłki, kompletacji i realizacji zamówień można przeprowadzić bez uszczerbku dla istniejących przepływów pracy.

Oceń układ swojego magazynu

Wraz z rozwojem Twojej firmy, Twój magazyn będzie musiał pomieścić nowe produkty i coraz większą różnorodność SKU.

Zanim zoptymalizujesz swój magazyn pod kątem najwyższej wydajności, musisz ocenić, gdzie jest miejsce na ulepszenia. Jeśli brakuje Ci miejsca w magazynie, ocena aktualnego układu magazynu jest koniecznością. Nawet jeśli wydaje ci się, że wszystko działa względnie płynnie, proaktywna praca nad zwiększeniem wykorzystania przestrzeni nigdy nie jest złym pomysłem.

Rozmieszczenie korytarzy, systemy regałów i wyposażenie wind wpływają na wydajność magazynu. Ale przede wszystkim powinieneś ocenić, czy układ Twojego magazynu jest elastyczny, aby dostosować się do zmieniających się potrzeb rynku. Pracuj nad wdrożeniem narzędzi i efektywnych urządzeń magazynowych, które pozwolą Ci dostosować układ magazynu do potrzeb. Podziękujesz sobie za to po drodze.

Rozważ wszystko w magazynie

Niezbędne jest zapewnienie przechowywania produktów w regałach lub półkach odpowiednich do ich przepustowości. Można to osiągnąć za pomocą podstawowych regałów statycznych, dynamicznych rozwiązań magazynowych lub w pełni zautomatyzowanych systemów. Ale bez względu na to, jaki typ nośnika pamięci jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego budżetu, kluczem jest maksymalne wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego Twojej przestrzeni.

Jeśli Twój magazyn opiera się wyłącznie na pamięciach statycznych, możesz szybko napotkać wyzwania związane z wykorzystaniem przestrzeni. Całkowita wymiana przestarzałego lub podstawowego sprzętu do przechowywania może wydawać się kosztownym przedsięwzięciem, ale całkowity remont nie zawsze jest konieczny. Zacznij od szukania sposobów na wprowadzenie niewielkich ulepszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *