Wózki sanitarne – rodzaje

Wózki sanitarne i krzesła toaletowe są niezbędne do wykonywania czynności toaletowych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom codzienne zabiegi higieniczne nie stanowią problemu dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Wózki sanitarne i wózki toaletowe – do opieki nad osobami niepełnosprawnymi

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, mają problem z wykonywaniem podstawowych czynności toaletowych. Aby ułatwić codzienną kąpiel pod prysznicem, wózki toaletowo prysznicowe zostały przystosowane do osób niepełnosprawnych. Maksymalny komfort zapewnia wygodne siedzisko i konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej. Wózki toaletowe z regulowanym oparciem są w domach opieki, w szpitalach, klinikach i w sanatoriach. Taki wózek prysznicowy, powinien być na wyposażeniu, każdego domu/ mieszkania, w którym mieszka osoba wymagająca opieki. Sprzęt ułatwia codzienną pielęgnację seniorów i pacjentów mających problemy z poruszaniem się. Wózki toaletowe z dużymi kołami przeznaczone są do użytku wewnątrz pomieszczeń i stanowią funkcjonalny sprzęt, do sprawowania skutecznej opieki.

wózki toaletowo prysznicowe

Jaki wózek toaletowy wybrać?

Wózki toaletowo-prysznicowe różnią się zastosowaniem, wielkością kół i komfortem użytkowania. Jeśli zastawiacie się Państwo nad wyborem sprzętu, to warto kupić wózek, który będzie służył do kąpieli i do czynności toaletowych. Wózki sanitarne pozwalają się również przemieszczać. Przykładem jest Shower II z dużymi kółkami, przypominający wyglądem tradycyjny wózek inwalidzki. Bardziej zaawansowany jest model – SWIFT MOBILE 2 TILT Etac z kołami, ma sprężyny gazowe pozwalające na pochylenie oparcia oraz regulację wysokości siedziska. Wózki sanitarne w większości wykonywane są z materiałów wodoodpornych. Na wózek toaletowo-prysznicowy można uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON, do 95% wartości urządzenia.

Wózek inwalidzki toaletowy

Wózki inwalidzkie toaletowe na kółkach służą nie tylko do kąpieli pod prysznicem i transportu, ale także do najazdu na muszlę klozetową. Dzięki nim można wykonywać zabiegi higieniczne, ponieważ charakteryzują się łatwością manewrowania nawet w wąskich pomieszczeniach. Posiadają hamulce i blokadę do unieruchamiania oraz odsuwania się podczas siadania pacjentów. Krzesła toaletowe SHOWER I Mobilex są komfortowe, a ich ergonomiczna konstrukcja pozwala na wygodne korzystanie z wózków. Mogą być użytkowane pod prysznicem, ponieważ wykonywane są z materiałów odpornych na działanie wody. Krzesła toaletowe SHOWER I Mobilex to wózki sanitarne z małymi kołami, wyposażone są w otwory higieniczne, spełniając w ten sposób funkcję toalety przyłóżkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *