Backup danych – porady dla małych firm w Szczecinie

Firmy w Szczecinie, nawet te małe generują dzisiaj więcej danych niż kiedykolwiek wcześniej. Na szczęście technologia pamięci masowej jest odpowiednio tańsza i obfitsza niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że Twoja mała firma ma wiele do zrobienia, jeśli chcesz zbudować skuteczną strategię przechowywania i tworzenia kopii zapasowych.

Jednak dla wielu małych firm ich strategia tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych nie dorównała ich bardziej wszechobecnemu wykorzystaniu komputerów. Może to wynikać z nieporozumień związanych z różnymi opcjami przechowywania lub z niezrozumienia, że stary paradygmat sporadycznej kopii zapasowej partii nie jest już odpowiedni.

Przedstawiciel dostawcy przestrzeni dyskowej uznają, że oferują doskonały sprzęt do tworzenia kopii zapasowych dla Twojej firmy. Jednak tworzenie kopii zapasowych to coś więcej niż sprzęt, ponieważ potrzeby związane z pamięcią masową w poszczególnych organizacjach są niezmiennie różne. Oznacza to, że mentalność jednego rozmiaru jest skazana na oferowanie miernego dopasowania pod względem budżetu lub funkcjonalności.

Zamiast zarysować ustaloną strategię, w tym artykule opisano najbardziej typowe możliwości przechowywania i pokazano, jak można je połączyć, aby opracować odpowiednią strategię przechowywania dla małej firmy.

Typowe rozwiązania do przechowywania danych

Zamiast korzystać z każdej dostępnej obecnie technologii pamięci masowej, lepiej jest ocenić różne kategorie uwzględnionych tutaj opcji.

1. Bezpośrednie podłączenie pamięci masowej

Pierwsza forma oznacza urządzenia pamięci masowej, które są podłączone bezpośrednio do komputera lub serwera, zazwyczaj za pomocą portu peryferyjnego USB 2.0 lub USB 3.0. Jedną z słabych stron mechanizmu tego rodzaju jest konieczność tworzenia kopii zapasowych ad-hoc lub zbiorczych w celu kopiowania danych, co oznacza, że mogą zawierać nieaktualne wersje plików.

2. Pamięć podłączona do sieci

Tutaj mamy do czynienia z urządzeniem pamięci masowej, które łączy się bezpośrednio z siecią. Obsługuje to funkcje serwera plików i akceptuje wiele napędów pamięci masowej. To rozwiązanie obsługuje różne protokoły plików bezpośrednio na komputerach stacjonarnych i laptopach. Niektóre modele tego rodzaju rozwiązań oferują możliwość synchronizacji wybranych folderów lub woluminów z drugim, zdalnym serwerem, który obsługuje tę funkcję.

3 Przechowywanie w trybie online

Chociaż może wydawać się intuicyjne, aby umieścić całą pamięć online w tej samej kategorii, w rzeczywistości istnieją dwa różne rodzaje ofert. Niektóre, służą jako wersja chmurowa urządzeń pamięci masowej dla platformy, ale istnieje również pamięć online zaprojektowana, aby pomóc konsumentom i firmom przechowywać lub tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze. Na potrzeby tego artykułu, mamy na myśli magazyn online.

Niektóre z tych usług, zostały zaprojektowane specjalnie w celu obsługi firm do tworzenia kopii zapasowych danych, jak na przykład https://www.vernity.pl/backup-danych/ . Te rozwiązania są coraz częściej wybierane przez firmy w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *