Plaga wśród mieszkańców Szczecina: ból kręgosłupa. Co można z tym zrobić?

Tak jak wielu innych mieszkańców Szczecina – pewnie i Ty wiesz, jak bardzo denerwujący może być ból pleców. Boli i wpływa na każdą chwilę. Dlatego znalezienie materaca, który pomoże rozwiązać ten problem, zmienia życie na lepsze i nie jest to żadnym przesadzonym stwierdzeniem.

Możesz zadawać sobie pytanie, który materac jest najlepszym wyborem? A my dzisiaj spróbujmy Ci na nie odpowiedzieć.

Jak wybrać materac w przypadku cierpienia z powodu bólu pleców?

Będziesz musiał poszukać materaca z następującymi 3 atrybutami:

1) właściwe wsparcie
2) wyrównanie rdzenia kręgowego
3) zwolnienie punktu nacisku.

To rozwiązuje problem uporczywego bólu górnego i dolnego odcinka kręgosłupa, a także bólu barku i szyi.

Prawdą jest, że wszystkie materace Marlek spełniają te wymagania, choć też trzeba przyznać, że niektóre modele przewyższają inne pod względem wsparcia pleców i ulgi. Warto rozejrzeć się po tej ofercie jeśli cierpisz na:

– ból pleców
– ból barku lub szyi
– napięcie mięśni
– skoliozę
– kifozę
– uraz kręgosłupa szyjnego

Z pewnością tez twardszy materac ortopedyczny może pomóc Ci lepiej się wyspać. Ludzie, którzy cierpią z powodu urazów kręgosłupa związanych z wypadkami samochodowymi, również z pewnością podziękują te materace. Sam ból szyi może być też często rozwiązany za pomocą samej poduszki ortopedycznej. Poniżej jeszcze kilka wskazówek dla osób, które chcą wybrać materac idealny gdy męczą się z bólem pleców.

1) Czy twardy materac jest naprawdę lepszy dla Twoich pleców?

Może to być mylące – ostatnie badania pokazują bowiem, że maksymalne wsparcie i ulga w bólu pleców zapewniane są zwykle przez średnio twarde materace ortopedyczne. Również w samym Szczecinie jak wynika z przeprowadzonych ankiet okazuje się, że osobom cierpiącym na przewlekły ból pleców zwykle pomaga materac o średniej twardości.

Wyniki wskazują więc, że materac o średniej twardości zapewnia lepszą równowagę między oparciem a komfortem w przypadku bólu w dolnej części pleców niż twardy materac. Wbrew powszechnemu przekonaniu, spanie na materacu, który jest zbyt twardy, wywiera dodatkowy nacisk na plecy, powodując większy ból pleców u niektórych pacjentów. Tak więc najlepszym materacem na bolące plecy jest średnia twardość.

2) Cena nie zawsze odpowiada jakości

Kupując samochód, często można powiązać cenę z jakością produktu. Tak naprawdę nie jest, jeśli chodzi o materace. Znalezienie materaca, który pomoże Twojemu bólowi kręgosłupa nie musi być kosztownym wydatkiem. Spanie z naturalnym materacem lateksowym lub piankowym materacem to świetny początek. Unikaj materaca sprężynowego, ponieważ jest to zazwyczaj bardzo zły wybór.

3) Kwestia typu ciała

Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Decyzja o miękkim, średnim lub twardym materacu nie ma zastosowania do wszystkich. To zależy całkowicie od rodzaju ciała i poziomu wsparcia, którego potrzebujesz.

Musisz też wiedzieć dlaczego odczuwasz ból pleców? To jest pytanie, które należy zadać sobie i w razie potrzeby uzyskać profesjonalną opinię. Często jest to kombinacja rzeczy od siedzenia przez większość dnia do złej postawy czy słabych mięśni. Wspaniały materac może pomóc, ale pierwsze poznaj swoje słabości i zmierz się z nimi.

One thought on “Plaga wśród mieszkańców Szczecina: ból kręgosłupa. Co można z tym zrobić?

  1. Jeśli szukacie dobrych, wygodnych i funkcjonalnych materaców, warto przejrzeć materace hilding. Kilka tygodni temu zamówiłam stamtąd materac. Trochę się obawiałam, że produkt będzie inny niż w opisie, jednak wszystko jest dokładnie takie, jak obiecywał producent. Po zamianie starego materaca na nowy o wiele lepiej mi się śpi i nie wstaję już taka niewyspana. Jak macie problemy ze snem, warto sprawdzić, czy winowajcą nie jest materac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *