4 najczęstsze powody dla których banki w Szczecinie odrzucającą aplikacje kredytowe

Każdego dnia firmy odrzucają tysiące wniosków kredytowych. Niejeden dostawca pożyczek krótkoterminowych odrzuca 65-75% wszystkich nowych klientów. Więc jeśli otrzymałeś informację na temat odrzucenia, nie jesteś sam – wielu Szczecinian ma ten sam problem.

Banki i inni pożyczkodawcy często nie chcą zdradzić powodów odrzucenia, ponieważ wszyscy mają swoje tajne systemy zatwierdzania, które trzymają blisko klatki piersiowej, aby konkurenci nie kradli ani nie naśladowali ich formuł. Zasady różnią się w zależności od firmy, ale są pewne najczęstsze powody, dla których niektóre firmy mogą odrzucić Twoją prośbę o pożyczkę.

1. Słaba ocena kredytowa

Jeśli źle zarządzasz swoim zadłużeniem, będzie to odzwierciedlało Twoją zdolność kredytową, którą prowadzą biura kredytowe. Kredytodawcy mają dostęp do tych danych, a jeśli nie podoba im się to, co widzą, zostaniecie odrzuceni. Masz prawo do jednego bezpłatnego raportu z każdego biura kredytowego, więc zdobądź je dzisiaj, aby sprawdzić, czy Twój zapis jest bez zarzutu.

2. Jesteś na czarnej liście…

Jeśli jesteś na czarnej liście w KRD bądź innej instytucji 0 zostaniesz automatycznie odrzucony w przypadku każdej pożyczki mimo iż pożyczkę można wziąć nawet bez zaświadczeń o dochodach. Zgodnie z ustawą kredytodawcy nie mogą oferować kredytu w takich okolicznościach. W ramach przeglądu długu kredyt jest również obniżany, ponieważ proces ma na celu uwolnienie konsumentów od długów. Jednak po zakończeniu procesu uzyskujesz dostęp do kredytu po raz kolejny, a dodatkową korzyścią jest całkowite umorzenie długów!

Jeśli jesteś na czarnej liście, starasz się spełnić swoje miesięczne zobowiązania lub masz jakieś osądy i potrzebujesz profesjonalnej i zaufanej redukcji zadłużenia, skontaktuj się z doradcą finansowym – których w Szczecinie nie brakuje, aby uzyskać profesjonalną poradę.

3. Nie masz wystarczających dochodów na pożyczkę, o którą prosiłeś

Renomowani pożyczkodawcy przeprowadzą na tobie ocenę opłacalności, która da im wyobrażenie, czy będziesz w stanie poradzić sobie ze spłatami pożyczek. Jeśli uznają, że masz zbyt wiele zobowiązań (także zaległe pożyczki, rachunki i inne zobowiązania), prawdopodobnie nie dadzą Ci kredytu.

4. Przyczyną może być twoja historia pracy lub rodzaj pracy

Niektórzy pożyczkodawcy nie lubią pożyczać pieniędzy osobom, które mogą nie mieć stabilnego lub przyszłego dochodu. Więc sporo freelancerów, wykonawców, a nawet właścicieli małych firm może mieć trudności z uzyskaniem kredytu. Jednak nie zawsze będą odrzucać kogoś, kto jest wykonawcą. Przyglądają się rodzajowi pracy i oceniają jej trwałość. Jeśli na przykład jesteś inżynierem, a jest to praca, która może być bardzo potrzebna, zaakceptują twoją aplikację kredytową.

Jeśli jesteś osobą która ciągle zmienia pracy, możesz również nie być postrzegany pozytywnie, ponieważ może to skłonić kredytodawców do przekonania, że ​​Twoje bezpieczeństwo pracy może być zagrożone. Jeśli nie pracowałeś wystarczająco długo, możesz również zostać odrzucony, ponieważ pożyczkodawcy muszą sprawdzić wyciągi bankowe z co najmniej trzymiesięczną histtorią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *