Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Paczki na co dzień wysyłają zarówno sklepy internetowe, jak i osoby prywatne. Codziennie w obiegu są miliony przesyłek, które szybko i sprawnie trafiają do adresata. Bez względu na to, z jakich usług przewozowych czy kurierskich korzystamy, musimy zadbać o właściwe zapakowanie przesyłki. Ma to ogromne znaczenie dla jej bezpieczeństwa w czasie transportu.

Gdy wysyłamy jakąkolwiek przesyłkę, zależy nam na tym, by w nienaruszonym stanie dotarła do adresata. Zawsze warto więc mieć pod ręką dobrej jakości pudełka kartonowe, mocną taśmę i inne akcesoria potrzebne do prawidłowego zapakowania paczki. Bezpieczeństwo przesyłki w czasie transportu jest niezwykle ważne – jest ona bowiem narażona na zniszczenie, uszkodzenie, spędza sporo czasu na magazynach, w samochodach dostawczych, a także na taśmach w sortowniach, z których dosyć łatwo mogą spaść i się uszkodzić. Paczka musi mieć też odpowiednie parametry, w przeciwnym razie firma kurierska może policzyć jej wysyłkę jako przesłanie paczki niestandardowej. A to jest dużo droższe.

Źle zapakowanej paczki kurier nie weźmie

przewozy do BelgiiDobre zapakowanie paczki do wysyłki jest ważne także ze względów logistycznych. Jeśli zapakujemy ją niezgodnie ze standardami firmy kurierskiej, którą zamówiliśmy, kurier może odmówić zabrania przesyłki. A my stracimy sporo czasu i nerwów na przepakowywanie. Pakując paczkę zadbajmy o to, by opakowanie było dopasowane do rozmiarów towaru, jaki chcemy w środku umieścić. Niewskazane jest wybieranie zbyt dużych kartonów w stosunku do zawartości. W ten sposób przesyłka może podrożeć, a jednocześnie musimy zadbać o odpowiednie wypełnienie przestrzeni wewnątrz kartonu. Najlepszym rozwiązaniem jest idealne dopasowanie wymiarów kartonu do zawartości. W dobrych sklepach z opakowaniami kartonowymi bez problemu znajdziemy karton w wybranym rozmiarze. To z pewnością lepsze rozwiązanie niż pakowanie przesyłki do kartonu po butach czy innego opakowania ponownego użytku.

Im lepsze opakowanie, tym szybciej u odbiorcy

Paczki, które są prawidłowo zapakowane, szybko i sprawnie docierają do odbiorców. Pamiętajmy o tym, gdy wybieramy kartony do paczkomatów i inne opakowania przeznaczone do pakowania wysyłek. Niewłaściwie zapakowane przesyłki mogą utknąć gdzieś na sortowniach lub uszkodzić się w trakcie transportu, co na pewno wydłuży ich drogę do celu. Jeśli przesyłka w trakcie transportu zostanie uszkodzona i nie dotrze w całości do adresata, nie będziemy mogli reklamować usług przewozowych, jeśli niewłaściwie zapakowaliśmy paczkę. Dobre opakowanie jest więc także sporą oszczędnością czasu, nerwów i pieniędzy. W przypadku, gdy paczki wysyłamy dosyć często i regularnie, warto zaopatrzyć się zawczasu w różne rodzaje opakowań. Dzięki temu gdy trzeba będzie na szybko przygotować paczkę do wysyłki, nie będziemy musieli gorączkowo szukać odpowiedniego opakowania, kartonu czy koperty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *