Monitoring w zakładzie kontra Inspekcja Pracy

Kamery monitoringu możemy spotkać w większości zakładów pracy, zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i w niewielkich firmach. Monitoring pozwala zapewnić bezpieczeństwo, chroni przed kradzieżami, daje pewność, że na terenie całego zakładu pracy wszystko jest w jak najwyższym porządku. Zanim jednak pracodawca zdecyduje się na zamontowanie monitoringu, powinien sprawdzić, czy kamery na pewno będą zgodne z przepisami.

Monitoring w zakładzie pracy rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim trzeba zadbać o to, by pracownicy byli poinformowani o wszystkich kamerach znajdujących się w budynku. Każde pomieszczenie musi więc być właściwie oznaczone. Niedopuszczalne są sytuacje, w których montowane są ukryte kamery, o których pracownicy nie mają pojęcia. Nie można również montować kamer, które poza wizją rejestrują także dźwięk. Trzeba również pamiętać, że zakazane jest montowanie kamer w pomieszczeniach socjalnych, łazienkach, toaletach, kuchniach, przebieralniach czy szatniach. Obecność kamer zawsze musi być podyktowana względami bezpieczeństwa. Pracodawca nie może montować kamer tylko po to, by dzięki nim móc kontrolować pracowników.

Wysoka jakość daje lepsze efekty

Jeśli ktoś chce zamontować kamery w firmie, powinien przede wszystkim zadbać o właściwy wybór urządzeń – kamer, systemów alarmowych oraz innych elementów systemu bezpieczeństwa. Obecnie w tym względzie mamy dosyć duży wybór. Na rynku urządzeń zapewniających bezpieczeństwo znajdziemy kamery i inne rozwiązania bezprzewodowe, które doskonale sprawdzają się w każdej firmie, zarówno w dużej, jak i w całkiem małej. Bezprzewodowy monitoring jest bardziej funkcjonalny, łatwiejszy w montażu, a jednocześnie posiada wiele dodatkowych funkcji i możliwości. Oczywiście warto też dobrać liczbę kamer do potrzeb konkretnego pomieszczenia firmowego. W dużych firmach może być potrzebnych kilkanaście lub kilkadziesiąt kamer, które będą pilnowały każdego wnętrza. Monitoring przyda się również przy wszystkich drzwiach wejściowych. Dzięki temu można kontrolować kto wchodzi do firmy i łatwo identyfikować osoby niepowołane.

System ticketowy: reakcja, koszty, doskonałe customer experience

Wybierz usługi doświadczonej firmy

Kamery w firmie są niezbędne, jeśli jej właściciel chce mieć poczucie bezpieczeństwa. W wielu firmach maszyny czy urządzenia są wyjątkowo drogie, a przy tym niezbędne do codziennej pracy. Trzeba je więc ze wszech miar chronić przed kradzieżą i zniszczeniem. Dobrym rozwiązaniem dla właścicieli firm może być inwestycja w kompleksowe rozwiązania oferowane przez firmy zajmujące się systemami bezpieczeństwa. Takie firmy nie tylko sprzedają urządzenia, ale również zajmują się profesjonalnym doradztwem. Dobierają odpowiednie kamery do każdego pomieszczenia, tworzą indywidualną bezprzewodową sieć, konfigurują cały system do potrzeb właściciela firmy. W ten sposób powstaje sieć monitoringu, która swoim zasięgiem obejmuje całą firmę. Dobre i profesjonalne usługi montażu monitoringu można znaleźć na https://www.genway.pl/. Oczywiście, warto pamiętać, że poza monitoringiem w firmie przydadzą się również systemy alarmowe, które będą reagowały na wszelkie nieprawidłowości. Inwestując w nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa właściciele firm mogą spać spokojnie i mieć pewność, że ich firma jest w stu procentach bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *