Zakup nowego mieszkania – na co warto zwrócić uwagę?

Planujesz zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy, czym warto kierować się przy tego typu inwestycjach.

W Polsce obecnie buduje się naprawdę wiele. Polacy bardzo chętnie wykorzystują zaoszczędzone środki, aby nabyć swoje własne nowe mieszkanie. Podjęcie jednak decyzji co do zakupu nie jest łatwe, a czyhających niebezpieczeństw w związku z taką inwestycją jest wiele.

Zakup mieszkania od dewelopera

Jeśli planujesz kupić mieszkanie w większym mieście to zapewne będzie się to sprowadzało do zakupu od większej firmy deweloperskiej realizującej takie inwestycje. W Polsce jest wiele tego typu firm, które działają na ogólnokrajowym rynku – sprawdzenie ich wiarygodności i opinii w internecie nie jest trudne. Z drugiej strony jednak nawet w tak poważnej branży jak budownictwo mieszkaniowe zdarzają się nieuczciwi kontrahenci. Z tego względu zwłaszcza przeglądając niezwykle atrakcyjne cenowo inwestycje warto być ostrożnym i sprawdzać stan prawny interesujących nas inwestycji. Dobrą praktyką jest sprawdzenie czy firma deweloperska ma posiada odpowiednie pozwolenie na budowę oraz czy wszystko jest w porządku z samą działką, na której trwa inwestycja.

Kupując mieszkanie na bardzo wczesnym etapie powstawania inwestycji warto zastanowić się nad ewentualnymi zmianami w projekcie mieszkania. Wielu deweloperów zezwala na wprowadzanie pewnych modyfikacji, dzięki czemu możemy je dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, z tego względu warto jak najwcześniej przystąpić do sporządzania projektu wnętrza. Wprowadzenie modyfikacji w ustawieniu ścianek działowych czy rozprowadzeniu instalacji już po ich powstaniu będzie wymagało dodatkowych nakładów finansowych.

Mieszkanie we Wrocławiu – gdzie warto kupić?

W ostatnich latach we Wrocławiu powstało mnóstwo ciekawych inwestycji mieszkaniowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Na lokalnym rynku mieszkaniowym przybywa zarówno luksusowych apartamentów w intratnych lokalizacjach jak i ekonomicznych mieszkań na obrzeżach. Każde z tych opcji cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem. Chociaż Wrocław należy do ścisłej czołówki Polskich miast pod względem cen mieszkań, to jednak także tutaj można kupić piękne lokum w rozsądnych cenach. Dlatego wielu inwestorów decyduje się na zakup mieszkania na osiedlach zlokalizowanych na osiedlach peryferyjnych miasta lub tuż za jego granicami. Na przykład w ofercie wrocławskiego dewelopera Omega Buildings można znaleźć mieszkania na osiedlu Maślice oraz w dynamicznie rozwijającej się miejscowości Smolec pod Wrocławiem.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego mieszkania, warto starannie podejmować decyzje poszukując niezbędnych informacji u przyjaciół i tych członków rodziny, którzy tego typu inwestycje mają już za sobą. Dzięki pomocy wielu doradców łatwiej jest podjąć mądrą decyzję, z których konsekwencji będziemy cieszyć się przez wiele kolejnych lat.

Omega Buildings
Smolec, ul. Granitowa 8/1
tel. +48 570 75 50 00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *