Wykładziny dywanowe – czy warto kupić? Jakie są ich zalety?

 

Choć obecnie jednym z najczęściej kupowanych materiałów do wykańczania podłogi są panele, nadal ogromną popularnością cieszą się wykładziny. The Flooring w Lublinie posiada bogatą ofertę podłóg topowych producentów, takich jak Best Wool, Balsan Radici czy Balakos, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jakie są zalety zamontowania w mieszkaniu wykładzin dywanowych? Czy warto je kupić?

Jakie są zalety wykładzin dywanowych?

Wykładziny dywanowe to świetne rozwiązanie zarówno dla małych dzieci, które bawią się na podłodze, jak i dla osób lubiących chodzić boso, ponieważ są miękkie w dotyku, sprężyste oraz ciepłe. Ten rodzaj materiału do wykańczania podłóg ociepla również wnętrze, a także wprowadza poczucie przytulności. Jakie są jeszcze korzyści posiadania w mieszkaniu wykładzin?

1. Wykładziny dywanowe dobrze tłumią dźwięk, czyli chronią pomieszczenie od hałasu. Największy wskaźnik pochłaniania dźwięków mają w szczególności te o podłożu wykonanym z pianki.

2. Materiał ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu redukuje nagromadzony na powierzchni ładunek elektryczny. Wykładziny się nie elektryzują ani nie przyciągają kurzu i pyłu.

3. Dobrze amortyzują upadki. Nie są śliskie.

Ponadto wykładziny dywanowe mogą być stosowane niemalże we wszystkich wnętrzach, za wyjątkiem pomieszczeń narażonych na zabrudzenie oraz działanie wilgoci. W pokojach najczęściej użytkowanych, warto jednak zamontować te najgrubsze i najtwardsze.

Jakie są rodzaje wykładzin dywanowych?

Wykładziny dywanowe możemy podzielić ze względu na ich właściwości, takie jak wytrzymałość bądź odporność na odkształcenia i zabrudzenia. Dlatego też decydując się na konkretny typ materiału, należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, w którym zostanie on zamontowany.

1. Wykładziny dywanowe Lublin polipropylenowe są niepodatne na ścieranie i preparaty chemiczne, nie wchłaniają również wody, jednakże mogą się odkształcać pod wpływem nacisku.

2. Wykładziny dywanowe poliamidowe są najczęściej wybieranym rodzajem materiału wykończeniowego, dlaczego? Ponieważ nie ulegają odkształceniu, nie blakną, są odporne na zabrudzenia, trwałe i sprężyste. Ponadto bardzo łatwo można je wyczyścić.

3. Wykładziny dywanowe wełniane bądź z domieszką wełny to bardzo miękki, niewrażliwy na ścieranie materiał naturalny, który dodatkowo jest elastyczny oraz przyjemny i ciepły w dotyku.

4. Wykładziny dywanowe poliestrowe są najmniej odporne na substancje chemiczne i zabrudzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *