Szkło hartowane – dlaczego trzeba wiedzieć jak je czyścić?

Szkło hartowane to specjalistyczny rodzaj szkła bezpiecznego, które zostało poddane obróbce termicznej w celu jego wzmocnienia. Ze względu na swoją wysoką wytrzymałość i ważne cechy bezpieczeństwa (w przypadku rozbicia rozpadnie się na ziarniste kawałki, zamiast odpryskiwać na postrzępione odłamki, jak zwykłe szkło typu float), jest często stosowane w bardziej wymagających zastosowaniach, takich jak:

• balustrady,
• szyby samochodowe,
• szklane drzwi.

Warto jest szukać producentów szkła hartowanego najwyższej jakości i optymalnych produktów końcowych, takich jak Binglass.pl/hurtownia-szkla.

Proces produkcji termicznej, który nadaje szkłu hartowanemu ulepszone właściwości, polega na intensywnym nagrzewaniu i chłodzeniu szkła. Powoduje to, że zewnętrzne powierzchnie schładzają się i kurczą szybciej niż środek, nadając hartowanemu szkłu jego wytrzymałość. Jak każdy produkt szklany, szkło hartowane będzie z czasem gromadzić brud i kurz i będzie wymagało czyszczenia, aby przywrócić go do pierwotnego stanu. Jednak pomimo niesamowitej wytrzymałości ten rodzaj szkła jest nadal podatny na zarysowania, jeśli nie zostanie wyczyszczony we właściwy sposób przy użyciu odpowiednich narzędzi.

Szkło często może gromadzić małe cząsteczki, takie jak kurz, kamienie lub piasek, z których wszystkie mogą powodować zarysowania. Standardowe ostrze do mycia okien może wychwycić te cząstki i wielokrotnie przeciągać je po zewnętrznej powierzchni, zwłaszcza jeśli przyłożono zbyt dużą siłę. Podobnie ważne jest, aby używana woda była czysta, każdy sprzęt czyszczący był sprawdzany pod kątem zanieczyszczeń, ponieważ są to inne sposoby, w których mogą wystąpić zarysowania. Dlatego, aby zminimalizować to ryzyko, należy zachować dodatkowe środki ostrożności podczas pielęgnacji szkła hartowanego.

Nieścierna metoda czyszczenia szkła hartowanego

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja powierzchnia jest wykonana ze szkła hartowanego, spójrz w rogi arkusza, aby zobaczyć, czy jest tam emblemat informujący, czy jest to szkło bezpieczne, czy też zostało hartowane / laminowane. Uwaga! Wielu profesjonalnych czyścicieli okien może nie zdawać sobie sprawy z faktu, że dana szklana powierzchnia jest hartowana i mogą nie zdawać sobie sprawy ze szczególnej ostrożności wymaganej przy jej czyszczeniu. Pamiętaj, aby poinformować profesjonalistów o szkle, aby uniknąć jego uszkodzenia.

Chociaż jest mocniejsze niż zwykłe szkło float, szkło hartowane może nadal dość łatwo zbierać brud i inne zanieczyszczenia. Kiedy tak się dzieje, wygląda tak nieatrakcyjnie, jak każda brudna powierzchnia szklana – a to może być potęgowane przez fakt, że szkło hartowane zwykle znajduje się w bardziej rzucającej się w oczy przestrzeni niż zwykłe szkło, szczególnie na przykład w oknach architektonicznych, drzwiach, klatkach schodowych i balkonach. Z tego powodu prawdopodobnie będziesz czuć się bardziej świadomy tego, że Twoje szkło hartowane nie jest gładkie. Koniecznie musisz dowiedzieć się, jak należy go czyścić bez powodowania uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *