Nadzór przyrodniczy w związku z wycinką drzew – co powinieneś wiedzieć

Posiadanie drzewa w swoim otoczeniu jest niesamowite, zwłaszcza jeśli służy ono celowi, dla którego zostało zasadzone, ale przychodzi taki moment, kiedy trzeba podjąć trudną decyzję o jego wycięciu. Ze względu na liczne środki ostrożności i kroki, które należy podjąć przed rozpoczęciem procesu wycinania, zaleca się wynajęcie profesjonalnej firmy zajmującej się usuwaniem drzew, która posiada akredytację prawną do świadczenia tej usługi i cieszy się dobrą reputacją na rynku. Pamiętajmy też, że ekspertyza dendrologiczna jest wymagana, aby usunąć drzewo.

Przeszkody w usuwaniu drzew

– PRZEPISY WŁADZ LOKALNYCH

Zanim skontaktujesz się z firmą oferującą usługi związane z usuwaniem drzew, skontaktuj się z władzami lokalnymi, aby dowiedzieć się, czy na usunięcie drzewa z podwórka trzeba uzyskać zezwolenie. Zapoznaj się z przepisami i stosuj się do nich, aby uniknąć kłopotów prawnych.

– WPŁYW NA ŚRODOWISKO

W obliczu zmian klimatycznych i globalnego ocieplenia eksperci radzą właścicielom domów, aby sadzili drzewa na swoich posesjach w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom tych zjawisk. Oprócz zapewniania cienia drzewa oferują liczne korzyści zdrowotne dla środowiska, od zapobiegania erozji gleby, przez promowanie żyzności gleby, po pochłanianie dwutlenku węgla z atmosfery. Dlatego ekspertyza dendrologiczna, którą możesz zamówić na stronie ikropka.eu jest zalecana, aby poznać wpływ drzewa na lokalny ekosystem.

– ZAGROŻENIA ELEKTRYCZNE

Jednym z zagrożeń związanych z obcinaniem i przycinaniem drzew jest porażenie prądem. Podczas przycinania gałęzie mogą zetknąć się z przewodami elektrycznymi. W związku z tym, aby uniknąć pożarów i innych nieszczęśliwych wypadków, należy koniecznie wziąć pod uwagę zagrożenia elektryczne. Skontaktuj się z zakładem energetycznym na kilka dni przed wielkim dniem, aby odłączyć przewody.

– SPADAJĄCE GAŁĘZIE

Aby zminimalizować szkody i ułatwić proces usuwania drzewa, profesjonalni wykonawcy najpierw obcinają gałęzie, a dopiero potem zabierają się za pień. Zazwyczaj nie da się przewidzieć kierunku, w którym spadną gałęzie po ich obcięciu. W związku z tym, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń, należy pozbyć się takich przedmiotów, jak zabawki, z okolic drzewa, które ma zostać usunięte.

– USUWANIE ODPADÓW

Jak pozbyć się gałęzi, liści, pni i innych odpadów? Należy skontaktować się z lokalną firmą zajmującą się gospodarką odpadami, która pomoże pozbyć się tych odpadów w sposób przyjazny dla środowiska. Pień można również wykorzystać do innych celów, na przykład do stworzenia drewnianego domku do zabawy dla dzieci lub drewnianego płotu czy barierki wokół ogrodu kuchennego. Nie brakuje pomysłów na to, co można zrobić z pniami, zamiast wyrzucać je na śmietnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *