Last minute późnym latem – dobry pomysł!

Wycieczki wakacyjne nie muszą być ekstrawaganckie ani niezwykle drogie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się do dużego miasta, czy spokojnej oazy, znajdziesz mnóstwo podstępnych skarbów do znalezienia. Dlaczego nie spróbować last minute by z tego wszystkiego skorzystać?

Prawdziwą sztuczką przy planowaniu podróży późnym latem jest strategiczne podejście nie tylko do tego, dokąd jedziesz, ale także do tego, jak i kiedy tam dotrzesz – a także tego, co robisz po tym, jak tam już się znajdziesz. Oto kilka porad od ekspertów, które pomogą Ci spełnić marzenia o wspaniałych wakacjach wtedy, gdy już wszyscy mają je za sobą!

Unikaj miejsc znanych jako miejsca letnie.

Ciężka i ważna zasada podróżowania w miesiącach letnich: prawie wszyscy są na urlopie, co może sprawić, że będzie drożej niż w innych momentach roku. Jednym z kluczowych sposobów na przechytrzenie tej rzeczywistości jest wybranie się w miejsce, które nie jest znane aż tak bardzo, albo podróżowanie w znane miejsca poza sezonem, a nie w szczycie sezonu. Innymi słowy, na razie należy odpuścić sobie idylliczne letnie widoki.

Jedź tam, gdy inni nie jadą..

Oprócz sezonowości turystyki ważne jest, aby zastanowić się nad kosztami, które poniesiesz na podstawie dokładnych dat podróży. Hotele zorientowane na biznes w miejskich centrach handlowych są zwykle mniej zatłoczone w weekend – ale możesz mieć więcej szczęścia w bardziej kurortowym zakładzie w środku tygodnia, kiedy jest typowa atmosfera urlopowiczów.

Podobnie wiele internetowych usług rezerwacji lotów pozwala teraz łatwo podglądnąć, jaka jest potencjalna różnica kosztów, jeśli wystarczy przesunąć datę wylotu lub przylotu o jeden dzień.

Jeśli zastanawiasz się nad lotem późnym latem, powinieneś się na to zdecydować, dopóki ma to sens finansowy. Ponoć optymalny czas na rezerwację lotu krajowego to dwa do trzech tygodni, podczas gdy loty międzynarodowe lepiej rezerwować na 1-2 miesiące przed wylotem. Jeśli jednak wynajmujesz samochód lub jeździsz pociągiem – być może nie będziesz musiał interesować się tym tak wcześnie. Warto też mieć gdzieś w zakładkach stronę https://last-minute.io/ – gdzie można załapać się na naprawdę fajne, opłacalne okazje.

Postaw na nowy hotel lub taki, z którym masz już fajną relację.

Koszt podróży często blednie w porównaniu do stawek za pobyt w odpowiednim hotelu po dotarciu do miejsca docelowego, zwłaszcza jeśli chcesz skorzystać z miłych udogodnień. Istnieją sprytne sposoby na manipulowanie sytuacją: po pierwsze, jeśli jesteś stałym klientem określonego hotelu lub grupy hoteli, jest to zawsze najłatwiejszy sposób na przechwycenie profitów, w tym bezpłatne podwyższenie klasy pokoju.

Jeśli klient jest stałym gościem i istnieje możliwość podwyższenia standardu, hotele przejdą na wyższy standard jako podziękowanie dla lojalnego klienta. Inną opcja jest postawić na nowy hotel. Chcą twojej powtarzającej się obecności i prawdopodobnie będą dążyć do tego, by móc Cie doprowadzić do naprawdę jeszcze większego zadowolenia z pobytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *