Materac sprężynowy od sprawdzonego producenta: przedstawiamy ofertę najlepszych producentów

Materace sprężynowe to gwarancja trwałości. Dowiedz się, jakie materace znajdują się w ofercie renomowanych producentów i jak dokonać odpowiedniego zakupu!

Materac sprężynowy to świetny wybór dla każdego

Materace sprężynowe oparte są o sprawdzone i niezwykle wytrzymałe rozwiązania. Same sprężyny są produkowane zgodnie z najnowszymi standardami, które dotyczą ich trwałości i niepodatności na odkształcenia. Materac sprężynowy to zatem wybór na długie lata. Potwierdza to długość okresów gwarancji, które dotyczą tego typu produktów. Mogą sięgać naprawdę wysokich wartości – 15 lat w tej kategorii nie jest niczym niezwykłym!

Taki typ materaca jest dość przyjazny portfelowi, a jednocześnie sprawdza się jako świetny partner w wypoczynku. Materace sprężynowe od topowych producentów to doskonały wybór dla wygody naszego snu. Z nimi będziemy bardziej sprawni za dnia, lepiej będziemy się wysypiać w nocy, a nasz kręgosłup wreszcie dostanie to, na co zasłużył – idealne warunki do regeneracji i odpoczynku. Przyjrzyjmy się więc jeszcze dokładniej materacom sprężynowym!

Wybór materaca to podstawa – jak zrobić to dobrze?

Jakie cechy wyróżniają dany materac od innego? Jest to nie tylko jego ergonomia, gabaryty, ale też funkcjonalność. Odpowiadają za nią między innymi kwestie higieniczne – na przykład możliwość zdjęcia pokrowca i określenie, czy materiały zapewniają unikatowy antybakteryjny mikroklimat. Równie ważne jest też to, jak dany materac wypada pod względem trwałości. Wytrzymałość jest w pewnym stopniu uzależniona od indywidualnego użytkowania, jednak jesteśmy w stanie ją w przybliżeniu określić na podstawie okresu gwarancji.

Jakie materace mają w swojej ofercie topowe marki?

Co więcej, materace różnią się też pod kątem certyfikacji medycznej. Niektóre posiadają udowodnione właściwości prozdrowotne – to duży plus! Jak widać, musimy wziąć pod uwagę całkiem sporą liczbę kwestii. Dodatkowo musimy dobrać do naszych potrzeb twardość materaca. Ciekawą propozycją są modele odwracalne –  jedna strona może być dostosowana dla osób o wadze do 100 kg, a druga dla lżejszych użytkowników, których masa nie przekracza 80 kilogramów. 

Warto także skorzystać z produktów od sprawdzonych firm. Topowi producenci na rynku korzystają z najnowszych rozwiązań oraz materiałów najwyższej jakości.

Jakie materace mają w swojej ofercie topowe marki?

Przeanalizujmy modele trzech producentów – Hilding, Janpol i Sembella. Te marki należą do czołówki pod względem popularności i jakości sprzedawanych materacy. 

Pierwsza propozycja to Hilding Zorba – materac, którego cena wynosi zaledwie 669 złotych. Jest to materac odwracalny z twardością H2 z jednej strony i H3 z drugiej. Okres gwarancji wynosi 5 lat. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozwój alergenów, a obecność 7 stref twardości zapewnia komfortowy wypoczynek całego ciała. Wykonany jest z pianki lateksowej, a stabilne podparcie dla naszego ciała stanowić będą sprężyny kieszeniowe. 

Sembella Hybrid Bio to materac sprężynowy za około 935 złotych, który charakteryzuje się bazową twardością na poziomie H3, 5-letnim okresem gwarancji, 7 strefami twardości i wykorzystaniem w swojej konstrukcji pianki Bio. Ma ona zapewniać antyalergiczność i antybakteryjność materaca. Jest to materac odwracalny, a pokrowiec można prać w temperaturze 60 stopni.

Kolejna propozycja, materac Janpol Erebu Dream, kosztuje 1 278 złotych. Dysponuje 5-letnim okresem gwarancji i średnią twardością – H2. W jego produkcji wykorzystano pianki poliuretanową i termoelastyczną, a także matę kokosową. Pokrowiec możemy prać w temperaturze 40 stopni. Jest to materac odwracalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *