Rynek nieruchomości w Szczecinie – najnowsze trendy

Stolica województwa zachodniopomorskiego to tętniące życiem miasto, które oprócz dynamicznego rozwoju, oferuje swoim mieszkańcom wysoki komfort życia. Czy warto zamieszkać w Szczecinie? Jakie inwestycje cieszą się największym zainteresowaniem wśród mieszkańców?

“Pływający ogród” Pomorza

Szczecin to nowoczesne miasto z konkretną wizją rozwoju. W 2008 roku stworzony został projekt “Szczecin Floating Garden 2050”, który łączy w sobie narodziny profesjonalnej marki miasta i strategii zarządzania nią. Cluecałej koncepcji jest próba połączenia dynamicznie rozwijającej się metropolii z proekologicznym miastem przyjaznym mieszkańcom i naturze. Kreatywne podejście do funkcji metropolitalnych sprawiło, że stolica województwa zachodniopomorskiego zajęła 15. miejsce w opublikowanym przez Skanska, Colliers International i Dentonsraporcie CEE Investment Report: Thriving Metropolitan Cities. Według zestawienia, Szczecin jest w pierwszej dwudziestce najszybciej rozwijających się miast w Unii Europejskiej. Dynamicznie powiększające się zaplecze biznesowe sprawia, że na Pomorze przybywa coraz więcej inwestorów, a wraz z nimi – pracownicy, którzy chcą osiedlić się w Szczecinie. Jak w związku z tym wygląda sytuacja na tutejszym rynku mieszkaniowym?

Inwestycje deweloperskie w Szczecinie

Szczeciński rynek mieszkaniowy należy do największych w regionie – miasto zamieszkuje ponad 400 tys. osób. Jak podaje portal RynekPierwotny. pl, zainteresowani własnym “M” mogą wybierać spośród ok. 1400 ofert w ponad 50 nowoczesnych inwestycjach. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Jak pokazują wyniki rankingu organizowanego przez Rynek Pierwotny, mieszkańcy Szczecina najczęściej wybierają mieszkania dwu- i trzypokojowe o średnich metrażach. Pod względem lokalizacji najbardziej popularne okazały się inwestycje położone w bliskości Odry i jeziora Dąbie. Potencjalni klienci cenią sobie szczególnie nowoczesną, stylową architekturę, dobry dojazd do innych części miasta oraz kameralność inwestycji i bliskość natury.

Na szczycie podium rankingu znalazła się inwestycja Strzałkowska, zrealizowana przez firmę ZBU Andrzej Wąsowicz. Zlokalizowany na Golęcinie-Gocławiu projekt, składa się z jednego budynku wielorodzinnego w niskiej zabudowie. Niewątpliwym atutem tego miejsca niezwykle urokliwy widok na jezioro i rzekę. Internauci docenili również osiedle Victoria Apartment – kameralną realizację tuż nad jeziorem Dąbie, w której mieszkańcom oferowane są najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak system “smart home”. Swoje miejsce w zestawieniu ma również inwestycja Potulicka 37 od Graz Deweloper. Szczególną uwagę w przypadku tego projektu przykuwa koncepcja architektoniczna, nawiązująca dynamiką i kolorystyką do skały wapiennej. Dzięki temu, budynek idealnie wpisuje się w otaczającą zieleń.

Więcej informacji na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji, znajdziesz tutaj: 

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/szczecin/ocena-q2-2020/

 

One thought on “Rynek nieruchomości w Szczecinie – najnowsze trendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *