Laser wysokoenergetyczny – dlaczego powinieneś go zaproponować swoim pacjentom?

Lekarze stosują terapię laserową częściej niż kiedykolwiek wcześniej, aby zmniejszyć ból i stan zapalny związany z wieloma powszechnymi schorzeniami. Tysiące lekarzy i pacjentów doświadczyło mocy laseroterapii i znają jej efekty terapeutyczne, ale dla tych, którzy nie wiedzą czym jest laser wysokoenergetyczny i jak im może pomóc – oto kilka rzeczy, które każdy powinien o tym wiedzieć.

1. Zmniejsza ból i stan zapalny bez skutków ubocznych

Laseroterapia wykorzystuje proces zwany fotobiomodulacją. Fotony wchodzą do tkanki i oddziałują z kompleksem cytochromu c w mitochondriach. Ta interakcja wywołuje biologiczną kaskadę zdarzeń, która prowadzi do zwiększenia metabolizmu komórkowego i zmniejszenia zarówno bólu, jak i stanu zapalnego. W przeciwieństwie do leków, laseroterapia zmniejsza ból bez niepożądanych skutków ubocznych.

Należy również podkreślić, że pacjenci zgłaszają długotrwałe uśmierzanie bólu. Podczas gdy liczba wymaganych zabiegów może się różnić w zależności od ostrości stanu, wielu pacjentów doświadcza trwałej ulgi po kilku zabiegach.

2. Może być stosowany w stanach ostrych i przewlekłych

endokrynolog kazmirowicz Podczas leczenia ostrych stanów za pomocą laseroterapii jest to rozwiązanie szczególnie skuteczne gdy jest realizowane jak najszybciej po urazie (zakładając, że nie ma aktywnego krwotoku). Im szybciej zmniejsza się stan zapalny i może rozpocząć się proces gojenia, tym lepiej. W przypadku ostrego urazu laseroterapia pomaga przywrócić organizmowi normalne działanie – duże szybciej niż konwencjonalne metody.

W przypadku chorób przewlekłych najczęściej stosuje się laseroterapię w celu zwalczania uporczywego bólu i zapalenia. Wtedy też laser jest wykorzystywany przez lekarzy do szybkiego zmniejszenia stanu zapalnego u pacjentów cierpiących na przewlekły ból. Ten laser terapeutyczny jest szczególnie dobrze przystosowany do leczenia chorób przewlekłych, ponieważ umożliwia lekarzom leczenie szerszego obszaru zainteresowania przy jednoczesnym dostarczaniu odpowiednich dawek terapeutycznych.

3. Zabiegi można dostosować do każdej sytuacji

Lasery o większym zakresie mocy oferują wszechstronne możliwości leczenia. Laser, który można ustawić tak, aby działał od 0,5 W aż do 25 W, pozwala lekarzowi na elastyczność w leczeniu niskiej i wolnej lub maksymalnej mocy.

Dostępność wielu głowic zabiegowych zapewnia lekarzowi dodatkową elastyczność. Na przykład system ten ma do dyspozycji kilka różnych głowic zabiegowych, z których każda została zaprojektowana w celu ułatwienia optymalnej dostawy w różnych scenariuszach. Ważne jest, aby mieć kilka opcji, aby zapewnić odpowiedni sposób dostawy do sytuacji. Na przykład podczas leczenia nad wypukłościami kostnymi wskazana jest metoda leczenia bez kontaktu. Jednak przy obróbce struktur głębokich tkanek, takich jak ścięgno podkolanowe, przylegające mocowanie kulki do masażu najlepiej redukuje odbicia i rozpraszanie, a także zachęca do głębszej penetracji poprzez wypieranie nadmiaru płynów. Różne wielkości głowic zabiegowych mogą być również korzystne do podawania zabiegów, które wymagają różnych poziomów dokładności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *