Kredyt bez wkładu własnego – porównujemy oferty w Szczecinie

Zakup własnego mieszkania w Szczecinie to poważne zobowiązanie finansowe, które trzeba będzie spłacać przez wiele kolejnych lat. Kredyty hipoteczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów produktów bankowych, jednak ich przyznawalność wcale nie jest wysoka jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę składanych wniosków.

Aby otrzymać kredyt hipoteczny nie tylko w Szczecinie, ale też w całym kraju, konieczne jest obecnie posiadanie wkładu własnego w odpowiedniej wysokości. Banki dbają bowiem przede wszystkim o własne interesy i chcą mieć pewność, że kredyt hipoteczny będzie przez klientów regularnie spłacany. Zgromadzenie odpowiedniego wkładu własnego przez klienta jest dla banku informacją, że ma on stabilną sytuację finansową i jest w stanie poradzić sobie nawet z wysokim zobowiązaniem finansowym.

Bez wkładu własnego bank nie da kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego nie są raczej możliwe przy obecnie obowiązującym prawie bankowym. Aby móc ubiegać się o kredyt, trzeba mieć odpowiednią gotówkę. Żaden bank obecnie nie udzieli bowiem kredytowania na sto procent wartości mieszkania. Można jednak szukać możliwości, aby kupić mieszkanie bez wkładu własnego. W niewielkich miejscowościach można kupić nieduże mieszkanie, które można sfinansować z odpowiednio wysokiego kredytu gotówkowego. Trzeba jednak mieć świadomość, że będzie to trudny kredyt, gdyż comiesięczna rata do spłaty będzie dosyć wysoka. Dobrym rozwiązaniem, aby kupić mieszkanie bez kredytu hipotecznego jest również kupno pod hipotekę innej nieruchomości. Wtedy też można dostać finansowanie w odpowiedniej wysokości, najczęściej do wartości zastawianej nieruchomości.

Mierz siły finansowe na zamiary

kredyt gotówkowy onlineAby wziąć kredyt a zakup mieszkania, jest wiele możliwości. Nie oznacza to jednak, że warto z nich zawsze korzystać. Zakup własnego mieszkania to poważne zobowiązanie finansowe, które trzeba dobrze przeanalizować i mieć pewność, że w przyszłości nie będzie żadnych problemów ze spłatą. Wiele osób tak marzy o własnym mieszkaniu, że wnioskują o kredyty hipoteczne pod wpływem emocji, a nie racjonalnej oceny własnych finansów. Wtedy z biegiem czasu okazuje się, że kredyt jest jednak zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. W wielu gospodarstwach domowych po uregulowaniu comiesięcznych zobowiązań kredytowych okazuje się, że nie ma za bardzo za co żyć. Nie jest to dobra opcja i prędzej czy później prowadzi do poważniejszych obciążeń finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *