Jak oszczędnie ogrzać lokal?

Poszukiwany system

Temat ogrzewania pomieszczeń coraz bardziej boli przedsiębiorców i ich firmy: rosną bowiem cały czas koszty – więc poszukiwany od dawna jest system, który

  1. będzie oszczędny – czyli wygeneruje mniejsze w porównaniu z innymi systemami grzewczymi koszty
  2. będzie wydajnieszy albo przynajmniej o tej samej wydajności co poprzedni
  3. będzie też przyjazny dla środowiska pracy

Jedną z najlepszych opcji jest oczywiście promiennik podczerwieni – który jest dzielony na kilka rodzajów, z których najbardziej się sprawdza promiennik podczerwieni sufitowy – czyli ten co jest instalowany na suficie i co jest w stanie ogrzać jakiekolwiek pomieszczenie od 2 metrów wysokości.

 

Dlaczego firmy decydują się na takie rozwiązanie?

Wiadomo, że rynek jest bogaty o wiele oszczędnych i eco-friendly rozwiązań, ale każde rozwiązanie ma nie tylko swoje wady i zalety, ale też zakres zastosowania – atutem promienników podczerwieni jest ich uniwersalność zastosowania. Mogą być stosowane w różnych branżach przemysłu, takich jak magazyny, hale produkcyjne, stoiska targowe, garaże czy pomieszczenia handlowe.

Promienniki podczerwieni są również często wykorzystywane w procesach suszenia, ogrzewania przedmiotów lub powierzchni, a także w hodowli zwierząt. Dzięki temu są wszechstronnym rozwiązaniem dla wielu przedsiębiorstw.

Główne zalety promienników podczerwieni

Jedną z największych zalet promienników podczerwieni jest ich wydajność. Dzięki bezpośredniemu nagrzewaniu powierzchni i przedmiotów, energia nie jest tracona na ogrzewanie powietrza, które może uciekać przez otwarte drzwi czy wentylacje. Efekt ten prowadzi do znacznego obniżenia kosztów energii w porównaniu z tradycyjnymi metodami grzewczymi.
Poza tym, promienniki podczerwieni reagują szybko i są w stanie osiągnąć wysoką temperaturę w krótkim czasie, co przekłada się na skuteczne i natychmiastowe ogrzewanie przestrzeni.

Do tego trzeba dodać, że wydajność promiennika wzrasta wraz z wysokością lokalu – czyli im wyżej, tym oszczędniej i wydajniej – ponieważ polegają one na głębokim przenikaniu do samego dna, co oznacza, że im wyżej, tym lepiej

Ważnym aspektem promienników podczerwieni jest również ich ekologiczność. Ponieważ nie wymagają one ogrzewania całego pomieszczenia, zużywają mniej energii niż tradycyjne systemy grzewcze. Mniejsze zużycie energii oznacza mniejsze emisje dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji do atmosfery, co przyczynia się do ochrony środowiska. Dodatkowo, promienniki podczerwieni nie generują przeciągów ani unoszenia kurzu, co wpływa na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach.

Podsumowanie – jak oszczędnie ogrzać lokal?

Czyli promiennik podczerwieni

  • Wydajniejszy – bo daje więcej ciepła
  • Oszczędniejszy – bo bierze mniej, ale daje więcej
  • Ekologiczny – bo nie zanieczyszcza
  • Wygodny – bo nie wzbija kurzu i jest cichy

Dlatego, rozważając nad wyborem systemu grzewczego, należy zwrócić uwagę na promienniki podczerwieni – przetestować je poprzednio zwróciwszy się do specjalistów po dobór. Jest to świetna opcja w przypadkach poszukiwania oszczędnego sposobu ogrzewania lokalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *