Jak zaaranżować dom w stylu industrialnym?

Industrialne aranżacje wnętrz to styl, który zawsze daje poczucie chłodu i wyrazistości. W tym przewodniku eksperckim wyjaśniono, na czym polega i jak zastosować go w praktyce, abyś mógł lepiej zrozumieć projektowanie wnetrz cennik w tym stylu i z wiązane z tym niuanse.

Prawdziwe połączenie funkcji i formy, industrialny wystrój wnętrz polega po prostu na wyeksponowaniu materiałów budowlanych, które zwykle są ukryte, czy to spękanego betonu, odcinków przewodów czy niezacienionych żarówek. To styl, który celebruje praktyczność, nie stroni od niedoskonałości i uwzględnia oznaki zużycia, począwszy od surowego i niedokończonego stylu magazynu, po przytulniejszą, bardziej miękką estetykę z dodatkiem tekstyliów i plam koloru.

Wnętrza industrialne zdawały się pojawiać znikąd i stanowią obecnie podstawowy styl w naszym dekoracyjnym menu nowoczesnego wystroju wnętrz. Chociaż w tym momencie możesz nie być otoczony odsłoniętymi cegłami i rurami, belkami stropowymi i surowym cementem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz w stanie pomyśleć o czymś takim w przyszłości Nietrudno domyślić się, skąd pochodzą te materiały – wystarczy odwiedzić pobliski zakład produkcyjny – ale co takiego jest w niedokończonych, fabrycznych podłogach, postrzępionych ścianach i powierzchniach pokrytych rurami, które mają tak wspaniały urok? Jak to się stało, że tak zakorzeniły się w domowych wnętrzach?

Czym jest wzornictwo przemysłowe w projektowaniu wnętrz?

Termin „przemysłowy” – inaczej industrialny, był stosowany do wnętrz od dziesięcioleci i używany do opisania pomieszczeń, na przykład z ceglaną ścianą, oświetleniem gołymi żarówkami lub betonową podłogą. To nadużywany termin, który występuje obok słów takich jak „retro” i „vintage”, które zaczęły niemal tracić wszelkie znaczenie i są powszechnie stosowane do wszystkiego, co ma więcej niż kilka dekad. Ale co dokładnie definiuje domy w stylu industrialnym? Z pewnością styl ten ma pewne specyficzne cechy, które wyróżniają go jako wyjątkowy i zrozumienie ich pomoże Ci wnieść ten klimat do własnego domu.

Wzornictwo przemysłowe we wnętrzach mieszkalnych polega na wykorzystaniu materiałów i detali, które pierwotnie można było znaleźć w obiektach przemysłowych, takich jak fabryki i magazyny. Zazwyczaj obejmuje to użycie nieco większej liczby „surowych” materiałów, które są na ogół mniej dopracowane niż niektóre inne materiały, które można znaleźć w domu.

Wygląd industrialny definiuje się poprzez wyeksponowanie wewnętrznej struktury budynku i jego materiałów konstrukcyjnych, a także charakteryzuje się dużymi, otwartymi przestrzeniami o niedokończonym, ale spójnym wyglądzie. W szerszym znaczeniu nowoczesny styl industrialny odnosi się do surowego wyglądu, który eksponuje niektóre detale architektoniczne budynku nawet w miejscach, które nie są wyłącznie renowacją budynku przemysłowego lub magazynowego.

Reasumując, industrialny wystrój wnętrz można opisać jako styl, który przedkłada funkcję nad formę, wykorzystując cechy materiałów użytych do wykonania „szkieletu” budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *