Chcesz sprzedać złom metali szlachetnych, który zalega Ci w firmie, garażu lub na prywatnej posesji? Powinno więc zależeć Ci na otrzymaniu najlepszej ceny. Biorąc pod uwagę rynek i konkurencyjność skupów, zadanie niekoniecznie jest tak proste, jak Ci się wydaje. Jeśli jednak szukasz odpowiedzi na wszystkie istotne pytania, to znajdujesz się w doskonałym miejscu.
Przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób bez doświadczenia w sprzedaży złomu metali szlachetnych (i nie tylko). Dzięki temu dowiesz się, kiedy jest najlepszy czas na transakcję, jak zweryfikować ofertę i skąd tak duże różnice w cenach. Zapraszamy serdecznie do lektury.
Krok 1 – weryfikacja skupu
W większości przypadków cena złomu uzależniona jest ona od notowań surowca. Prowizja skupu jest jednak kwestią indywidualną i może zależeć od wielu czynników. Jak poradzić sobie ze znalezieniem najlepszej oferty? Wykorzystuj do tego dostępne narzędzia. Nie musisz jeździć po skupach osobiście i pytać, ile są gotów zapłacić za Twój złom – wystarczy skorzystać z internetu i telefonu komórkowego.
Profesjonalne skupy metali szlachetnych prowadzą strony internetowe, na których umieszczają ceny i aktualne oferty. Nie oznacza to, że mniejsze firmy zapłacą mniej. W ich przypadku musisz skontaktować się osobiście z biurem obsługi klienta, gdzie otrzymasz informacje o obecnych stawkach, możliwościach i zapotrzebowaniach.
Doskonałym rozwiązaniem jest strona firmy Stellmet. Wystarczy odwiedzić witrynę internetową, by poznać cennik poszczególnych surowców. Znajdziesz na niej również formularz kontaktowy i numer telefonu bezpośrednio do firmy Stellmet S.C. Dzięki temu w kilka minut poznasz indywidualną propozycję dostosowaną do Twoich możliwości i potrzeb. W tym momencie masz już 100% pewności, że współpracujesz z profesjonalistami.
Cena złomu – kiedy najlepiej sprzedać?
Chcesz mieć gwarancję, że cena metali szlachetnych jest zadowalająca? Skąd pewność, że nie wzrośnie ona lub nie spadnie? Zweryfikuj historię notowań surowca. Przydatne mogą okazać się także prognozy, np. w sytuacji, gdy chcesz sprzedać platynę, srebro, złoto, czy miedź. Dlaczego? Ponieważ są one szeroko wykorzystywane w przemyśle, a z każdym rokiem złoża maleją. Jeśli więc nikt nie odkryje nowych, przetwórstwo z czasem stanie się jedynym sposobem pozyskiwania konkretnych metali.
Węglik spiekany to idealny przykład surowca, którego cena w niedługim czasie może zacząć dynamicznie wzrastać. Jego szeroki zakres zastosowań stawia go w korzystnej pozycji, ponieważ wykorzystywany jest m.in. do produkcji matryc, frezów, wierteł i wielu innych komponentów przystosowanych do zadań specjalnych. Jeśli więc pojawia się informacja o podwyższonym zapotrzebowaniu na określony materiał, jego cena rynkowa automatycznie wzrasta i nastaje idealny moment na to, by udać się ze swoimi zasobami na skup. Lepiej nie czekać zbyt długo, gdyż zawsze po okresie wzrostowym przychodzi tzw. “korekta”, czyli wyrównanie kursu spowodowane przesytem rynku.
Współpracując z węglik.eu, możesz umówić bezpośredni odbiór węglika spiekanego z dojazdem we wskazane miejsce. Specjaliści wyposażeni są w innowacyjne spektometry, więc w ciągu kilku minut ocenią jakość surowca i zaproponują atrakcyjne warunki transakcji. Nie musisz więc nawet wychodzić z domu, by pozbyć się problemu.
Sprawdź, jaki złom metali szlachetnych jest wartościowy
Dla większości osób złom metali szlachetnych polega na skupie złota lub srebrna (np. https://weglik.eu/skup-srebra). Niedoświadczeni sprzedający zapominają o takich surowcach jak platyna, która także jest chętnie skupowana zarówno przez niewielkie, jak i duże działalności.
-
pallad,
-
tytan,
-
cyna,
-
nikiel,
-
molibden,
-
wolfram.
Oprócz ww. pozycji istnieją takie surowce jak stal szybkotnąca HSS. Szczególnie w ostatnich latach, cieszy się ona rosnącą popularnością (pierwszy raz pozyskana w XX w.). Cena stopu jest jednak zależna od jego rodzaju. Wyróżniamy m.in. SW7M, SW18, SK5M, SW9 i SW12c. Chcesz poznać obecną cenę stali szybkotnącej HSS?