System monitoringu – czy jest wart swojej ceny?

Jeśli chcesz chronić swoją rodzinę lub firmę za pomocą systemu bezpieczeństwa, który jest obserwowany przez system monitorowania alarmów, być może próbujesz zdecydować, czy kamery do monitoringu to wydatek, który jest wart swojej ceny.

Ile kosztuje system bezpieczeństwa?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest koszt wyposażenia. Będzie się to różnić w zależności od wielkości domu lub firmy oraz ilości potrzebnego sprzętu zabezpieczającego. Zależy to również od tego, czy chcesz mieć konfigurację samodzielnie, czy profesjonalnie zainstalować system.

Jeśli należysz do majsterkowiczów możesz zainstalować system bezpieczeństwa w domu lub małej firmie za 200 do ponad 1000 złotych. Robiąc to samodzielnie, unikniesz opłat za instalację i aktywację. Na potrzeby tego artykułu załóżmy, że zainstalowanie małego systemu bezpieczeństwa w domu lub małej firmie kosztuje 500 . Ile kosztuje monitorowanie? Podobnie jak w przypadku wyposażenia systemu bezpieczeństwa, będzie to zależało od pakietu. Zwykle koszt monitorowania wynosi kilkadziesiąt do kilkaset złotych miesięcznie, aby centrala monitorowała Twój system. Dodatkowe funkcje i ilość monitorowanego sprzętu mogą również wpłynąć na cenę podstawową. Ponownie, powiedzmy, że masz pięć kamer monitorowanych po 3 za kamerę, co daje miesięczną płatność 45 zł.

Statystyki włamań

Badanie wykazało, że 83% włamywaczy stwierdziło, że sprawdzili, czy dom ma system bezpieczeństwa. Gdyby tak było w domu, 60% tych rabusiów nie próbowałoby włamać się tylko na podstawie tego faktu. Zatem poza wartością pieniężną istnieje wartość prewencyjna systemu alarmowego. Statystyki będą się różnić w zależności od tego, gdzie spojrzysz, ale wszystkie prowadzą do tego samego wniosku: włamania są bardziej prawdopodobne w dzień niż w nocy. Oznacza to, że większość włamań ma miejsce, gdy jesteś poza domem. Według danych średnia wartość gotówki i kosztowności skradzionych mieszkańcom podczas włamania wynosiła 2416 złotych. Włamania komercyjne mają średnio wyższą wartość w przedmiotach skradzionych.

Zapłaciłeś 500 za system bezpieczeństwa dla swojej małej firmy. Kosztuje 45 miesięcznie (540 rocznie). To koszt początkowy 1040 (ponieważ nie musisz kupować nowego sprzętu, a 45 miesięcznie powraca). Teraz rozważ to przy średnim koszcie skradzionych towarów: 2416 . Tak więc, jeśli weźmiemy średni koszt strat i minus początkowy koszt systemu (2416 – 1040 = 1376 ). Zapobiegasz kradzieży średnio 1376 z Twojego miejsca zamieszkania lub małej firmy. Już to wystarczy na alarm. Nie mówiąc już o odstraszającym czynniku, jakim jest posiadanie systemu alarmowego oraz o ochronie przed emocjonalnymi i fizycznymi szkodami, jakie może spowodować włamanie. Czy uważamy, że warto mieć monitorowanie alarmów bezpieczeństwa? 100% tak. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych argumentów koniecznie przeczytaj ten artykuł: Monitoring – dlaczego warto zainwestować w system monitorujący?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *