Dobra forma nie tylko przed wakacjami – jak dbać o siebie cały rok?

Jeśli dbasz o formę jedynie przed wakacjami, aby wejść w strój kąpielowy i doskonale prezentować się na plaży, nie wróży to dobrej kondycji na cały rok. Osoby, które dbają o formę jedynie zrywami przed wakacjami, najczęściej tuż po wakacjach zarzucają wszystkie swoje postanowienia. O wiele lepszym sposobem na dobrą kondycję są mniej intensywne ćwiczenia, ale za to prowadzone regularnie, kilka razy w tygodniu.

Osoby, które odchudzają się i dbają o formę jedynie zrywami, potrafią w krótkim czasie uzyskać spore efekty. Te efekty jednak są tak samo krótkotrwałe, jak ich dbałość o formę. Osoby, które dbają o siebie długoterminowo, mogą natomiast uzyskać długoterminowe efekty. Warto dbać o siebie bez względu na zdrowie, wiek czy zainteresowania. Obecnie do wyboru jest tyle możliwych aktywności i dyscyplin sportowych, że każdy bez problemu znajdzie taką dyscyplinę, która będzie dopasowana do jego potrzeb, zainteresowań oraz możliwości kondycyjnych. Lepiej jest ćwiczyć mniej, ale częściej niż po wiele godzin dziennie, ale tylko raz na jakiś czas.

Aktywność na świeżym powietrzu i nie tylko

O formę warto więc dbać przez cały rok. W sezonie letnim starajmy się wykorzystać maksymalnie piękną pogodę i przebywajmy jak najwięcej na świeżym powietrzu. Możliwości jest całkiem sporo – rower, pływanie, spacery, nordic walking, bieganie czy różne sporty zespołowe na boiskach na świeżym powietrzu. Można więc wybrać coś dla siebie. Najważniejsze, by robić coś, co naprawdę nam sprawia przyjemność i daje radość. W ostatnich czasach bardzo popularne jest bieganie, na które panuje swoista moda. Jednak nie dla każdego jest to sport idealny. Osoby, które po prostu nie lubią biegać, nie powinny brać się za tę aktywność tylko dlatego, że wszyscy znajomi biegają. Robienie czegoś pod przymusem sprawia, że szybko przestaje nam to sprawiać przyjemność, jest męczące i dosyć szybko się nam to po prostu nuży.

Siłownie i kluby fitness

O każdej porze roku, bez względu na pogodę można ćwiczyć w klubach fitness oraz na siłowniach, które znajdziemy praktycznie w każdym mieście. Siłownie są zwykle bardzo dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt oraz wszystkie niezbędne urządzenia. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny klub, dobrze jest rozejrzeć się na lokalnym rynku i sprawdzić, który z nich ma najlepsza ofertę. Wyposażenie powinno pochodzić od dobrych i sprawdzonych producentów, którzy mają dobrą renomę na rynku. W ofercie kettlerpolska.pl znajdziemy najlepsze i najbardziej nowoczesne sprzęty, które są zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dobra marka i szeroki wybór sprzętów to gwarancja, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli natomiast wybrana przez nas siłownia nie jest zbyt dobrze wyposażona, warto szukać innego miejsca, nawet jeśli to znajduje się w dobrej lokalizacji w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Kiepskie warunki do ćwiczeń powodują bowiem, że szybciej się zniechęcamy i tracimy zapał do regularnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *