Do Szczecina wraca trend z lat 90-tych: modne plecaczki!

Pamiętasz, kiedy w latach 90 modne plecaczki były prawdziwym hitem? Ostatnio ten trend powrócił. Sezon jesienny to idealny czas na pełne wykorzystanie tego akcesorium, co jest niezwykle praktyczne w trzymaniu przy sobie tysiąca i jednej rzeczy, które potrzebujemy każdego dnia – bez użycia rąk.

Ale pamiętajmy też, że nie jesteśmy już w tym samym wieku co 20 lat temu, więc sposób noszenia plecaka też powinien być inny. Celem jest wyglądać modnie, ale nie niedojrzale. Oto kilka porad!

Jaki projekt wybrać?

Nie jesteś już nastolatkiem, więc szukaj bardziej wyrafinowanych materiałów i modeli. Pożegnaj się z dużymi rozmiarami i komiksami, i przywitaj się z małymi formatami i skórą (lub dobrą imitacją skóry, jeśli twój budżet nie pozwoli na prawdziwą). Oznacza to odłożenie na bok typowych marek szkolnych, aby zrobić miejsce dla marek projektantów lub bardziej przystępnych marek, takich jak Zara czy H&M.

Szerokie, wyściełane paski? Nawet o tym nie myśl!

Modne trendy z dzieciństwa, które znów są w dobrym stylu

Jeśli już zdecydowałeś się na plecak, reszta twojego wyglądu nie powinna być zbyt licealna ani przypadkowa. Pozwól mi wyjaśnić: zamiast nosić plecaczek z podartymi dżinsami z trampkami i bluzą, wybierz klasyczny dżins ze śliczną bluzką i baletkami lub obcasami. Unikaj noszenia plecaka ze zbyt skomplikowanym strojem (jak garnitur, choć nadal możesz wziąć ze sobą do pracy plecak, w zależności od zawodu), ponieważ podkreślisz wtedy jego nieformalność i będzie to wyglądało, jakbyś miała ze sobą plecak swojej córki lub kogoś innego.

Jak to założyć?

Choć z pewnością możesz nosić swój plecak na obu ramionach jak uczeń, także odkrywaj przyjemność noszenia go za górny uchwyt, jak gdyby była to torebka lub noszenie go na jednym ramieniu, aby nadać mu odrobinę osobowości i formalności.

Twój „dorosły” plecak jednak nie musi być jednolity lub nudny – zobacz stronę sklepu z plecaczkami, a będziesz wiedzieć o co chodzi. Możesz szukać mieszanki materiałów i faktur, takich jak skóra z kraciastą tkaniną – idealna opcja teraz, gdy zbliża się jesień.

Akcesoria
Małe dziewczynki uwielbiają ozdabiać plecak breloczkami, łatami i wszystkim, co mogą tylko znaleźć. Jako osoba dorosła też możesz odkrywać korzyści z takich zdobień, ale pamiętają iż istnieją inne sposoby na indywidualizowanie plecaka już w bardziej elegancki sposób, na przykład poprzez monogram. Możesz również zawiesić na nim breloczek, ale po prostu wybierz jeden a nie tuzin i upewnij się, że pasuje do Twojego wieku i stroju (duże pompony nadal są doskonałym wyborem – bardzo modne dzisiaj, a do tego można je znaleźć w bogatej różnorodności kolorów i rozmiarów.

Jak zatem widać, naprawdę możliwe jest dzisiaj noszenie tego akcesorium w eleganckim i współczesnym stylu. Modna na plecaczki jest bardzo widocznym trendem i dlatego wręcz modowym grzechem byłoby z niej nie skorzystać. A więc Szczecinianki to już naprawdę koniec z wszelkim ociąganiem, już dzisiaj wyruszajcie na polowanie na najmodniejsze wzory tego sezonu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *