Szukasz nowego magazynu? Nie zapominaj o tych kwestiach!

Szukając nowej powierzchni magazynowej, należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa planowanie magazynu, jeśli chodzi o wybór miejsca, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom w zakresie magazynowania.

Wybór nowego magazynu to ważna decyzja dla każdej firmy.

Z procesem tym wiąże się wiele złożoności, co sprawia, że dla większości ludzi jest on nie tylko zagmatwany, ale i przytłaczający. Koszt jest oczywiście bardzo ważnym czynnikiem, ale poza tym jest więcej rzeczy do przemyślenia.

Kwestie do rozważenia przy wyborze powierzchni magazynowej

Przyjrzyjmy się całemu planowaniu magazynu i określeniu procesu, który pomoże Ci znaleźć magazyn, który będzie odpowiadał Twoim ogólnym potrzebom operacyjnym.

Lokalizacja magazynu

Jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru magazynu jest lokalizacja. Podczas określania lokalizacji magazynu powinny pojawić się następujące pytania:

-Czy lokalizacja magazynu znajduje się blisko klientów?
-Czy dostawcy będą mieli problemy z wysyłką towarów do Twojego magazynu?
-Czy najbliższy przewoźnik znajduje się w pobliżu Twojego magazynu?
-Czy towary dotrą na miejsce w odpowiednim czasie?
-Czy pracownicy będą mieli problem z dojazdem do magazynu?

Po uzyskaniu odpowiedzi na te pytania powinieneś być w stanie wybrać lokalizację magazynu, która najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Pożądana przestrzeń

cennik przeprowadzki WarszawaPrzy określaniu ilości miejsca potrzebnego na nowy budynek należy wziąć pod uwagę swoje przyszłe i obecne potrzeby. Wymagania dotyczące miejsca w magazynie są zwykle określane na podstawie ilości miejsca potrzebnego do przechowywania w obiekcie. Oprócz obliczania powierzchni wymaganej do magazynu, należy pamiętać, że 70% całkowitej powierzchni magazynu jest wykorzystywane na regały wysokiego składowania producent i głównie do przechowywania. Pozostałe 30% przestrzeni jest wykorzystywane do przeładunku, wentylacji, ciągów komunikacyjnych i właściwej obsługi. Powinno być również wystarczająco dużo miejsca, aby uwzględnić zmiany sezonowe w produkcji.

Rozważając przestrzeń, nie myśl też tylko o podłodze. Pomyśl o magazynie jako obszarze sześciennym. Dzięki regałom paletowym i wózkom widłowym masz możliwość wykorzystania tej pionowej przestrzeni magazynowej. Powinieneś szukać sufitu o wysokości odpowiadającej Twoim potrzebom.

Czynniki kosztów relokacji

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest koszt przeprowadzki. Jeśli masz istniejący magazyn, może to być kosztowne i czasochłonne. Przed rozpoczęciem najlepiej jest mieć plan i budżet. Z przeprowadzką wiąże się wiele kosztów, które mogą nie być oczywiste na początku planowania. Niektóre firmy wolą zapłacić wyższą cenę i zablokować cenę, korzystając z pełnej obsługi firmy przeprowadzkowej. Jeśli wybierzesz ten kierunek, upewnij się, że masz jasne oczekiwania dotyczące tego, co jest, a co nie jest wliczone w cenę. Inne firmy wolą działać jako własny generalny wykonawca i samodzielnie koordynować przeprowadzkę. Może to zaoszczędzić firmie pieniądze, ale będzie bardziej czasochłonne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *