Sposób na redukcję stresu w domu bądź pracy? Więcej roślin z tropików!

Czy wiesz, że zieleni kumple z biurka obniżają poziom stresu? Rośliny mogą poprawić samopoczucie emocjonalne i pomóc wyzwolić części naszego ciała, które utrzymują niski poziom stresu. Z tego powodu dodanie tropikalnych roślin domowych i sukulentów może poprawić samopoczucie w bardzo opłacalny sposób. Niedawne badanie dostrzegło dowody na to, że pracownicy, którzy mają rośliny w swoich biurach, zauważyli 30-50% redukcję poziomu stresu. Nieźle jak na kilku zielonych kumpli z biurka lub kilka pomysłowo rozmieszczonych soczystych terrariów!

Zdrowe powietrze dla zdrowszego człowieka

Zwiększenie liczby roślin w biurze lub domu może również mieć pozytywny wpływ na jakość powietrza. Lotne związki organiczne i toksyny wytwarzane przez człowieka znajdujące się w plastikach, farbach, meblach, dywanach i środkach czyszczących można zmniejszyć poprzez wprowadzenie roślin.

Nie tak onieśmielające, jak myślisz

Chociaż potrzeby pielęgnacyjne różnią się w zależności od odmiany, światło i woda to dwie podstawowe potrzeby każdej rośliny. Jednym z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę, jest ilość światła, jakiej potrzebuje Twoja roślina doniczkowa i miejsce, w którym należy ją umieścić w Twojej przestrzeni.

Rośliny egzotyczne domowe częściej umierają z powodu nadmiernego podlewania niż braku wody, więc przed nawodnieniem roślin upewnij się, że górna część gleby jest sucha. Dokładne podlewanie, a następnie pozostawienie rośliny do wyschnięcia jest dobrą strategią do utrzymania. W Polsce sezon wegetacyjny dla roślin tropikalnych trwa zazwyczaj od marca do września, po czym przechodzą one w stan uśpienia, aby poradzić sobie z niższym poziomem oświetlenia.

Sukulenty mogą być również cudami w miejscu pracy, które nie wymagają dużej konserwacji. Wiele soczystych odmian ma liście, które działają jak małe gąbki, więc zachowaj tę samą strategię podlewania z dobrym okresem namaczania i wysychania. Jednak nie pozwól im wyschnąć zbyt mocno, ponieważ liście mogą spaść pod wpływem tegoż. Zadbaj o zadowolenie swoich soczystych roślin dzięki dużej ilości światła słonecznego i regularnemu harmonogramowi podlewania. Baw się kształtami i kolorami, aby stworzyć atmosferę, która wniesie coś naprawdę dobrego do Twojego domu, bądź biura.

Po prostu nie ma wątpliwości – lepiej czujesz się wokół roślin. Jeśli będziesz mieć je pięknie utrzymane w swoim biurze czy domu zobaczysz, jak inni zatrzymują się tylko po to, by podziwiać stworzoną przez nich atmosferę!

Dodanie roślin do swojej przestrzeni może naprawdę zmiękczyć pokój lub wprowadzić odpowiedni nastrój. Puste przestrzenie przemysłowe zmieniają się, a puste domy zmieniają się, by stać się pełnymi życia. Istnieją tropikalne rośliny domowe o szerokiej gamie kolorów od limonkowej zieleni po czerwone i fioletowe odcienie. Duże krzaczaste rośliny tropikalne tworzą naturalny styl, podczas gdy wysokie i kanciaste rośliny tropikalne nadają okazały i nowoczesny wygląd.

Niezależnie od tego, czy szukasz wzmacniacza jakości powietrza, poprawiacza nastroju w miejscu pracy, czy pięknych elementów wystroju, rośliny tropikalne i sukulenty są naprawdę doskonałym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *