Dlaczego o olejkach eterycznych tak wiele się mówi w mediach?

W ostatnich latach ludzie zwrócili się ku mocy roślin do celów leczniczych, a olejki eteryczne są jednymi z nich! Stało się popularnym tematem w świecie mediów społecznościowych.

Te ekstrakty roślinne angażują internautów, ponieważ potrafią robić wszystko, na przykład poprawiać nastrój, zmniejszać niepokój, łagodzić zgagę, itp. Olejki eteryczne mogą odgrywać ważną rolę w utrzymywaniu ciała i umysłu w dobrej kondycji. Zobaczmy więc, czym dokładnie są olejki eteryczne?

Co to są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to esencja rośliny. Są pozyskiwane z różnych roślin. Powstają poprzez wyciskanie lub gotowanie na parze różnych części roślin, takich jak korzenie, łodyga, liście, owoce itp. Zawierają dużą ilość aktywnych składników tej rośliny o silniejszym zapachu.

Możesz dodać je do kremu i innych olejków, aby wzmocnić ich działanie. Zwykle nie dostajesz tego olejku w czystej postaci, ale mieszankę.

Popularne rodzaje olejków eterycznych

Istnieje ponad 90 rodzajów olejków eterycznych o unikalnym zapachu i zastosowaniu. Praktycy używają ich w naturalnych i alternatywnych praktykach zdrowotnych, takich jak aromaterapia i naturopatia.

Oto lista niektórych popularnych olejków eterycznych:

Olejek różany – jest to jeden z drogich olejków ze względu na kojący kwiatowy zapach, który może być przydatny przy stresie, niepokoju.

Olejek lawendowy – jeden z powszechnie stosowanych olejków eterycznych, szczególnie łagodzących bezsenność.

Olejek z drzewa sandałowego – jest bardzo popularny ze względu na zapach, a także pomaga złagodzić niepokój i poprawić sen.

Olejek jaśminowy – słodko pachnący olejek stosowany jest jako środek łagodzący stres, który może pomóc w leczeniu suchej skóry, stanów zapalnych i zapobieganiu oznakom starzenia.

Olejek miętowy – stosowany jest przy bólach głowy i problemach żołądkowych, takich jak zespół jelita drażliwego.

Olejek z rumianku rzymskiego – doskonale odpręża i poprawia nastrój.

Ylang-Ylang – Stosowany jest głównie w celu złagodzenia bólu, poprawy nastroju i obniżenia ciśnienia krwi.

Bazyliowy – Jest niezbędnym ziołem łagodzącym kaszel, poprawiającym nastrój i łagodzącym obolałe mięśnie.

Cytryna – wspomaga trawienie, poprawia nastrój i nie tylko.

Drzewo herbaciane – jest bardzo skuteczne w leczeniu infekcji grzybiczych i wzmacnia odporność.

Korzyści zdrowotne wynikające z olejków eterycznych

Badania wykazały, że stosowanie olejków eterycznych może pomóc zmniejszyć stres. Wdychając olejki eteryczne, mózg daje sygnał do pewnych emocji, które sprawiają, że czujesz się optymistycznie i pełen nadziei. Używanie niektórych olejków eterycznych do masażu zapewnia ogromną ulgę od stresu i niepokoju.

Pokój pachnący olejkiem lawendowym może poprawić jakość snu, zwłaszcza po porodzie. Ostatnie badania wykazały zmniejszenie bólu głowy po zastosowaniu olejku miętowego z olejkiem lawendowym. Olejki eteryczne świetnie zastępują pielęgnację włosów. Olejek z mięty pieprzowej jest skuteczny zarówno w pielęgnacji włosów przetłuszczających się, jak i suchych. Pomaga w poprawie ukrwienia obszarów skóry głowy. Olejek eteryczny z lawendy pomaga głęboko odżywić włosy, nadać im blask i zwalcza łupież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *