Sposób na pojemność magazynową? Antresola!

Im bardziej firma odnosi sukcesy i im bardziej się rozwija, tym większy nacisk kładzie się na jej pojemność magazynową. Teraz pojawia się pokusa, aby przenieść się do większego lokalu, ale może to być skomplikowana sprawa i zazwyczaj okaże się kosztowna.

Problem polega na tym, że firmy często nie dostrzegają, że rozwiązanie problemów jest tuż przed nimi. To, co powinni robić, to bardziej efektywnie wykorzystywać dostępną przestrzeń. Taka strategia okaże się nie tylko mniej problematyczna, ale również tańsza. Zamiast szukać ekspansji gdzie indziej, być może firmy powinny szukać inspiracji w górę – antresole magazynowe mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem.

Jakie są korzyści?

Podłogi na antresoli mogą stanowić proste rozwiązanie problemów z przechowywaniem, drastycznie zwiększając powierzchnię użytkową w istniejących pomieszczeniach bez zwiększania podstawy. Duża część górnej powierzchni magazynu to często dosłownie zmarnowana przestrzeń. Częściej niż nie jest prawie niemożliwe układanie palet od podłogi do sufitu bez narażania się na znaczne ryzyko upadku i zranienia pracowników. Podłogi na antresoli nie tylko zapewnią dodatkową powierzchnię do przechowywania, ale mogą również poprawić ogólne zdrowie i bezpieczeństwo środowiska pracy.

Zainstalowanie antresoli może również zapewnić możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni do operacji kompletacji i pakowania w magazynie, powierzchni biurowej dla personelu zarządzającego magazynem i personelu administracyjnego oraz zaplecza, takiego jak stołówki i kuchnie.

Jeśli operacje kompletacji i pakowania oraz dodatkowy personel będą mogły być umieszczone pod jednym dachem, doprowadzi to do poprawy wydajności logistycznej, która powinna być kluczowym elementem każdego środowiska magazynowego. Antresole można połączyć z parterem przenośnikami, schodami i windami, co poprawi ogólną jakość obsługi, efektywność i szybkość działania, a w dłuższej perspektywie doprowadzi do redukcji kosztów.

Jakie są koszty?

Montaż antresoli będzie tańszy niż przeprowadzka do nowej lub większej siedziby firmy. Dodatkową zaletą jest to, że ekspansję można przeprowadzić etapami, a nie wszystkie na raz. Oznacza to, że magazyny mogą kontynuować handel w fazie rozwoju przy minimalnych zakłóceniach w działalności, zmniejszając w ten sposób wpływ na wyniki finansowe. Rozwiązania antresolowe zapewnią lepszy i szybszy zwrot z inwestycji oraz zaoszczędzą zarówno pieniądze, jak i czas, a co ważne, w dobie recesji gospodarczej, dodadzą wartość do istniejącego magazynu i zabezpieczą działanie magazynu na przyszłość.

Jeśli planujesz zainstalować antresolę magazynową, zapoznaj się z lokalnymi przepisami i innymi kodeksami zagrożeń dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego i bezpieczeństwa pracowników. Oprócz powyższych wskazówek, jeśli nie masz pewności, czy podłogi antresoli w Twoim magazynie spełniają standardy branżowe, zawsze możesz poprosić o poradę specjalistów, którzy zajmują się montażem takich antresoli na co dzień. Zdecydowanie warto się tym zainteresować bliżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *