Skocz na Bali z Szczecina! Coś dla wielbicieli sportów ekstremalnych.

Skakania z klifu jest jednym z najłatwiejszych sportów ekstremalnych, z którego można skorzystać, gdy ludzie podróżują po świecie w poszukiwaniu tych obszarów przybrzeżnych, gdzie mogą zaznać tej niepisanej przygody. Bali ma naprawdę tylko jedno miejsce do skoków na skale, ale jeśli wejdziesz na łódź i udasz się do Nusa Cenengan, możesz znaleźć naprawdę ładne wysokie klify o wysokości do 13 metrów i wraz z nimi – załapać się trochę emocji.

Nadbrzeżny klif Bali znajduje się w zatoce Jimbaran naprzeciwko lotniska, a wysokość skoków zależy od przypływu. Wysokość urwiska wynosi tylko około 5 m, ale skacze tu wiele osób, pokazując swoje umiejętności. Najlepiej sprawdzić tutaj wykresy pływów przed skokiem, ponieważ woda jest dość płytka, a podczas odpływu nie zaleca się skakania, ponieważ mogą wystąpić poważne obrażenia.

Nusa Ceningan ma 2 skalne skocznie, oba niesamowite miejsca do oglądania zachodu słońca, a skakanie z pewnością sprawi, że poczujesz adrenalinę. Upewnij się, że sprawdziłeś wcześniej raporty pływów, ponieważ falowanie może wzrosnąć, a ruch ssania / ciągnięcia prądu może być przerażający dla tych, którzy nie są dobrymi pływakami.

Te dwa miejsca w Nusa Cenengan nazywane są:

  • Błękitną Laguną,

  • Mahana Point.

Błękitna laguna była miejscem znanym i uczęszczanym od zawsze, gdyż znajdowała się tam drabina prowadząca prosto do miejsca, z którego się skakało, ale ponieważ ktoś ją tam złamał Indonezyjczycy ją zlikwidowali, a oficjalnym miejscem do skoków jest Mahana Point. Jeśli chcesz skoczyć w Blue Lagoon, sprawdź pływy i weź ze sobą odpowiednie obuwie. Kiedy wspinasz się na górę, przygotuj się na ostre kamienie gdzie twoje stopy mogą zostać mocno uszkodzone, jeśli nie będziesz nosić odpowiedniego obuwia.

Mahana Point jest jednym z najlepszych miejsc do oglądania zachodu słońca na całej wyspie Bali. Jest tam również bar, który oferuje idealne miejsce na przerwę na surfowanie ze specjalnie wykonaną platformą do nurkowania. Ten skok jest bardzo prosty, a kiedy fale się załamią, po prostu wskocz i podpłyń do brzegu. Zaleca się, aby wybrać się tutaj na zachód słońca i po prostu cieszyć się spokojem, ponieważ jest to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc na wyprawę w tych okolicach. Warto to wiedzieć i uwzględnić w swoich planach.

Zatem poszukując motyli w brzuchu na “Wyspie Bogów” zwanej Bali nie zapomnij o wykorzystaniu łodzi, skuterów i samochodów tylko po to, by zaliczyć najlepsze skoki na Bali. Oczywiście, będziesz potrzebował kilku podstawowych rzeczy by w pełni i jak najlepiej przeżyć taki aktywny dzień na Bali – musisz się na to w odpowiedni sposób przygotować.

Zanim wybierz się na skoku na Bali…

Jednak zanim skoczysz na Bali, a potem z tego pięknego klifu koniecznie skocz wcześniej do artykułu http://duabenua.com/pl/blog/indonezja-bali-wiza/ gdzie znajdziesz informacje na temat wiz. To tam dowiesz się, czy potrzebujesz jej również w przypadku, gdy jesteś Polakiem. Nie zdradzimy ci tej informacji – sam musisz o tym poczytać, do czego to serdecznie z tego miejsca zachęcamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *