Plusy i minusy portali z ogłoszeniami o pracę

Portale z ogłoszeniami o pracę to obecnie największe źródło aktualnych ofert pracy. Działają sprawnie, konkretnie, a także pozwalają na szybkie tworzenie CV oraz listów motywacyjnych. Dzięki nim setki tysięcy osób zdobywają zatrudnienie, bardzo często bez wychodzenia z domu. Czy portale z ogłoszeniami o pracę mają zatem jakieś wady, czy ich obecność dla pracowników i bezrobotnych to same pozytywy?

Plusy portali z ogłoszeniami o pracę

Największą zaletą portali z ogłoszeniami pokroju Pracuj.pl jest fakt, iż są one powszechnie dostępne. Nie posiadają skomplikowanego i obwarowanego prawnie progu wejścia, jak np. strony urzędów pracy. Ponadto, dostęp do nich posiadają osoby posiadające jedynie Internet oraz spełniające warunki zawarte w regulaminach korzystania z usług portalu. Innym plusem stron z ogłoszeniami jest ilość ofert, które każdego dnia się tam pojawiają. Są one usystematyzowane oraz sklasyfikowane w taki sposób, iż poruszanie się wśród nich jest intuicyjne. Nawet laicy oraz osoby niemające styczności z komputerem i Internetem są w stanie odnaleźć interesujące je ogłoszenie. Równie czytelny i szybki jest proces aplikacji, który odbywa się w sposób całkowicie cyfrowy. Oprócz tego wiele portal z ogłoszeniami oferuje darmowe kreatory CV i pomaga w tworzeniu dokumentów, takich jak np. list motywacyjny.

Minusy portali z ogłoszeniami o pracę

Podstawowym problemem portali z ogłoszeniami jest brak nadzoru nad treścią wielu ogłoszeń. W związku z tym są one niezunifikowane i to, jak wyglądają zależy od tego, kto je zamieszcza. Możemy się wówczas spotkać z rozbudowanymi ogłoszeniami zawierającymi dane na temat np. zarobków, jak i ofertami, które posiadają jedynie numer telefonu i godziny, w który możemy dzwonić. Wadą niektórych portali może być również sposób działania wyszukiwarek, które w ustawieniu domyślnym wyświetlają oferty nieaktualne lub niesprecyzowane. Wówczas o wiele dłużej trwa poszukiwanie pracy, jak i kontakt z poszczególnymi pracodawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *