Fizjoterapia NFZ w mieście Katowice – zalety rehabilitacji na NFZ

Fizjoterapia to sposób leczenia w oparciu o naturalne metody i środki leczenia wykorzystujące pracę z ciałem – jego ruchu a także dawaniu mu bodźców kinetycznych, termicznych, świetlnych i chemicznych. Na NFZ fizjoterapia polega nie tylko na stworzeniu planu rehabilitacji, ale także jego wdrażanie i kontrolowanie oraz ewentualne modyfikowanie w zależności od potrzeb pacjenta. Rehabilitacja prowadzona przez fizjoterapeutów służy przywróceniu sprawności układów: mięśniowego, mięśniowo-szkieletowego, oddechowego a także sercowo-naczyniowego. Czemu służy rehabilitacja i jakie są zalety usług rehabilitacyjnych świadczonych na NFZ?

Na czym polega opieka rehabilitacyjna?

Opieka rehabilitacyjna obejmuje nie tylko zaplanowanie przebiegu leczenia, ale również jego stałe monitorowanie oraz modyfikację w przypadku zajścia takiej konieczności. Świadczone przez Centrum Rehabilis usługi rehabilitacyjne to efektywne metody leczenia umożliwiających przywrócenie motoryki osobom, które w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności utraciły pełną sprawność fizyczną. Dzięki współpracy z NFZ Centrum Rehabilis świadczy usługi rehabilitacyjne bezpłatnie na podstawie skierowania lekarskiego od lekarza internisty lub przychodni specjalistycznej. Rehabilitacja na NFZ możliwa jest w przypadku schorzeń takich jak: przebyty udar mózgu, uszkodzenie lub złamania elementów układu kostno-szkieletowego, osteoporoza, zwyrodnienia stawów a także innych, przewlekłych schorzeń oddziaływujących na jakość oraz komfort w codziennym życiu. Świadczone przez zespół doświadczonych fizjoterpautów usługi rehabilitacyjne zapewniają zwiększenie komfortu podczas codziennego funkcjonowanie i daje szansę na powrót do nawet pełnej sprawności. W ramach opieki rehabilitacyjnej świadczonej przez zespół Rehabilis dostępne jest leczenie w oparciu o metody takie jak: kinesiotaping, kinezyterapia a także PNF umożliwiającej przywrócenie motoryki określonych części ciała.

Usługi rehabilitacyjne na NFZ w Katowicach i wiele więcej

Centrum Rehabilis świadczy swoje usługi na terenie całego Śląska jednak w Katowicach znajduje się najbardziej zaawansowany i wyposażony w specjalistyczne urządzenia ośrodek rehabilitacyjny. W katowickim Centrum Rehabilis możliwym jest uzyskanie pomocy specjalistycznej nie tylko w zakresie odzyskania motoryki i zdolności ruchowych, ale również rehabilitacji mowy, słuchu oraz wzroku. Świadczone przez Centrum Rehabilis na najwyższym poziomie usługi rehabilitacyjne dedykowane są nie tylko osobom dorosłym, ale również dzieciom. Dogodny dojazd i specjalistyczne wyposażenie znajdujące się w Centrum Rehabilis pozwalają na przeprowadzenie efektywnego leczenia dostosowanego do potrzeb każdego pacjenta, zaplanowanego w oparciu o szeroko zakrojoną diagnostykę. W Centrum Rehabilis w Katowicach dostępna jest nie tylko poradnia i neurologiczna, ale także poradnie leczenia wad postawy czy też bólu. Poza usługami rehabilitacyjnymi Centrum Rehabilis udziela również pomocy i wsparcia psychologicznego w ramach poradni zdrowia psychicznego czy też ośrodka środowiskowej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej.

Zalety rehabilitacji na NFZ w Katowicach i na Śląsku

Do największych zalet rehabilitacji na NFZ należy to, że jest ona bezpłatna i dostępna dla każdego, kto posiada skierowanie od lekarza internisty lub ze specjalistycznej przychodni. Oczywistym jest, że celem leczenia i rehabilitacje jest przywrócenie motoryki oraz mobilności osób, które utraciły je w wyniku schorzeń lub nieszczęśliwego wypadku. Wśród innych zalet rehabilitacji na NFZ świadczonej w Centrum Rehabilis są więc również: indywidualność i pełne dopasowanie do potrzeb pacjenta, opieka doświadczonej kadry lekarskiej oraz pielęgniarskiej, możliwość leczenia w trybie ambulatoryjny (niewymagającym stałej obecności pacjenta w placówce) a także kompleksowa fizjoterapia w zakresie nie tylko układu kostno-szkieletowego i mięśniowego, ale również oczu, uszu lub narządów mowy. Efektywne i najwyższej jakości usługi rehabilitacyjne świadczone są w Katowicach i innych śląskich miastach świadczy Centrum Rehabilis – zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki na stronie https://centrumrehabilis.pl/.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *