Weekend nad morzem? Wybierz Międzyzdroje!

Wielu turystów wybiera się nad polskie morze na weekend. Czynią to ze względu na względy finansowe bądź ograniczenia czasowe. Inni po prostu chcą spędzić miło czas i w pełni wystarczą im 3 dni na solidny wypoczynek.

Dlaczego właśnie Międzyzdroje?

Każda nadmorska miejscowość ma swoje niepowtarzalne walory. Chodzi tu przede wszystkim o mikroklimat, zabytki i bazę noclegową. Jeśli chodzi Międzyzdroje plaża ma priorytetowe znaczenie. Słynie z tego, że rozciągają się z niej malownicze widoki. Co więcej, zachęca do korzystania ze swoich uroków czystym drobnym piaskiem. Widok na klifowe wzgórza i romantyczne spacery po molo to mocna karta przetargowa w wyborze tego miejsca na wakacje.

Co tu można zobaczyć? Jak spędzić miło czas?

Atrakcyjne dla turystów szerokie plaże i długie, bo liczące ok. 400 metrów molo to nie wszystko. Jeśli wybierzesz się do Międzyzdrojów, zobaczysz wiele ciekawych miejsc i zabytków. Obowiązkowy przystanek na mapie wczasowicza to punkt widokowy na Górze Kawcza. Wystarczy podejść do bramy Wolińskiego Parku, aby rozpocząć długą (51 m!) wspinaczkę po drewnianych schodach. Droga może być mecząca, ale na pewno warta nasycenia oczu malowniczą panoramą. Widok na Zatokę Pomorską to wyjątkowa turystyczna perełka.

Jeśli dotrzesz do tego miejsca, żal by było odpuścić sobie wizytę w Wolińskim Parku Narodowym. A jest co podziwiać! Urokliwy odcinek polskiego wybrzeża klifowego, Jezioro Turkusowe i Latarnia Morska to obowiązkowe punkty do zobaczenia w Parku. Nie lada atrakcją dla dzieci będą żubry, dziki i jelenie, które również znajdują się w tym miejscu. 

Następną atrakcją turystyczną jest Muzeum Muszli i Minerałów. Miejsce wyjątkowe choćby dlatego, że można zobaczyć osobliwe eksponaty. Kopie największej muszli i największego bursztynu na świecie nieodmiennie wprawiają w zachwyt kolejnych zwiedzających.

Oprócz tego miejsca warto odwiedzić Muzeum Figur Woskowych i słynną Aleję Gwiazd. Natomiast jeśli chcesz zaaplikować sobie i swoim bliskim trochę więcej humoru, zabierz ich do odwróconego domku. Ta niecodzienna budowla to wyjątkowa atrakcja szczególnie dla dzieci. Z zewnątrz domek wygląda bajkowo, a w środku wszystko jest na opak.

Gdzie zanocować w Międzyzdrojach?

Turyści mają do wyboru nie tylko domy wczasowe i prywatne kwatery, ale też luksusowe hotele. Jeżeli chcesz spędzić dwie lub trzy noc e w komfortowych warunkach, wybierz sprawdzony apartament. Oprócz wygodnego pokoju otrzymasz ciekawą ofertę turystyczną. Salon SPA, regionalna smaczna kuchnia, basen, siłownia i wiele innych udogodnień, z  których możesz skorzystać.

Międzyzdroje to miejsce, które watro odwiedzić. Na weekend czy na dłużej – zawsze znajdziesz dla siebie coś wyjątkowego i miło spędzisz czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *