Przymierzamy suknię ślubną – jak zrobić to prawidłowo?

Aby suknia ślubna była kreacją doskonałą i umiejętnie dobraną, trzeba się sporo naszukać i przymierzyć kilka czy kilkanaście różnych sukni. Jest to jednak ten element ubioru, którego nie można kupować ani na oko, ani bez przymierzania. Suknia musi być idealnie dopasowana i w tej kwestii nie powinno być żadnych odstępstw.

Jeśli chcemy znaleźć dobrą suknię ślubną, warto najpierw przejrzeć ofertę różnych salonów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Salony z sukniami ślubnymi, szczególnie w niewielkich miejscowościach, mogą nie spełniać oczekiwań pań młodych, które szukają nowości, ciekawych trendów, oryginalnych rozwiązań. W poszukiwaniu pięknych sukien ślubnych warto zajrzeć na przykład na https://suknieboho.pl/, Styl boho od kilku sezonów króluje na ślubnych kobiercach i pięknie się prezentuje nie tylko w przypadku sukni panny młodej, ale również ogólnie jako klimat, w którym urządzane są wesela. Jeśli jednak panna młoda woli bardziej klasyczne i tradycyjne rozwiązania, z pewnością również znajdzie mnóstwo salonów w sieci, które spełnią jej oczekiwania odnośnie wyglądu przyszłej ślubnej kreacji.

Zawsze warto przymierzać

Każdą kreację, która nas interesuje, warto przymierzać. Przede wszystkim, musimy wybrać nasz rozmiar, a nie na przykład suknię o numer za małą. Niektóre panny młode są przekonane, że uda im się zrzucić do ślubu kilka kilo. W praktyce jednak bywa różnie. Suknia musi być dopasowana, a ewentualnie tuż przed weselem można wprowadzić do niej kilka poprawek. Suknię z gorsetem powinnyśmy przymierzać na wydechu, aby sztucznie nie wciągać brzucha. Do przymiarki można bowiem wytrzymać bez oddychania, trudno jednak w za ciasnym gorsecie będzie wytrzymać przez całą uroczystość w kościele oraz w lokalu weselnym. Gdy przymierzamy suknię ślubną, róbmy to nie w adidasach czy innych płaskich butach, a w obuwiu, które będzie miało zbliżony obcas do tego, który będziemy mieć na sobie w czasie ślubu. Jeśli przymierzamy suknię w płaskich butach, może się okazać, że po założeniu wysokich ślubnych szpilek kreacja będzie nieco za krótka. Zwracajmy również uwagę na uczesanie. W czasie przymiarki warto włosy rozpuścić lub związać, w zależności od tego, jaką fryzurę chcemy mieć w czasie ślubu. Wygląd fryzury również narzuca bowiem, jak ma wyglądać suknia, a szczególnie jej górna część.

Jedna przymiarka nie wystarczy

Suknię ślubną przymierzamy najczęściej w momencie, gdy jej poszukujemy. Często odbywa się to kilka tygodni czy miesięcy przed ślubem. Do uroczystego dnia jest wtedy jeszcze sporo czasu, może się więc okazać, że po zakupie panna młoda nieco schudnie lub przybierze na wadze i okaże się, że kreacja nie leży już tak doskonale, jak w dniu zakupu. Suknię trzeba więc jeszcze raz przymierzyć wraz ze wszystkimi dodatkami na kilkanaście dni przed ślubem i ocenić, co jest do poprawki. Będzie wtedy jeszcze czas, aby kreację nieco poszerzyć lub trochę zwęzić. Dzięki temu w dniu ślubu będzie się ona prezentowała idealnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *