Zobacz najlepszą galanterię w Szczecinie

Galanteria skórzana od zawsze kojarzy się ekskluzywnymi elementami garderoby. Akcesoriami wykonanymi z należytą starannością, z dobrych gatunkowo surowców oraz przez mistrzów swojego fachu. W obecnych czasach brakuje kaletników, szewców, kuśnierzy, zawody te są na wymarciu, a tym samym brak jest prawdziwych rzemieślników, potrafiących wskrzesić kunszt Polskiej Galanterii Skórzanej. Jednym z nielicznych adresów, gdzie kupicie w Szczecinie galanterię skórzaną szytą ręcznie jest sklep Belveder.com.pl.

Belveder Polska, czyli szyta ręcznie galanteria ze Szczecina

Wyroby skórzane od rzemieślników, to na Polskim rynku galanterii autentyczna rzadkość. Wśród sklepów należących do sieci handlowych z pewnością nie kupicie torby na ramię, czy portfela skórzanego uszytego ręcznie i w dodatku w Polsce. Niestety podobnie jest również w naszym rodzinnym Szczecinie. Centra handlowe z reguły oferują nam galanterię marek francuskich, hiszpańskich czy włoskich i jako klienci zapominamy o pięknej historii krajowego rękodzieła jakim jest kaletnictwo. Marka Belveder jest urzeczywistnieniem tego kunsztu, tworzy ją kilka osób skoncentrowanych wokół tradycji pracy rąk ludzkich, jakości skór naturalnych pochodzących z krajowych garbarni oraz idei młodych polskich projektantów. W chwili obecnej w zespole firmy znajduje się:

 

trzech kaletników, który wytwarzają dla Sklepu Belveder wyjątkowe wyroby skórzane, szyte od pokoleń tymi samymi technikami co ich dziadkowie.

jedna krawcowa – chałupniczka

dwoje młodych projektantów – dla których możliwość pracy w zawodzie, jest rozwojem własnych ścieżek kariery, a mamy nadzieję, że niebawem ususzymy o nich  w prasie ogólnopolskiej

– oraz ludzie którzy pracują przy komputerach, czuwają na telefonach w obsłudze klienta lub szykują paczki na magazynie wysyłkowym.

Tak w skrócie można przedstawić ludzi, tworzących nowe oblicze polskiej galanterii skórzanej,  która mamy nadzieję przekona również Państwa. To jednak nie wszystko, czas na konkrety, przyjrzyjmy się zatem co dokładnie oferuje Sklep Belveder z galanterią skórzaną w Szczecinie

 

Torby i plecaki skórzane w kilku obliczach

Mówiąc o szyciu galanterii skórzanej, często myślimy o “produkcji” – wśród kaletników nie ma mowy o takim określeniu. Zespól sklepu zawsze podkreśla to, że ich naczelnym zajęciem jest “wytwarzanie wyrobów skórzanych“, a nie ich produkowanie. Każda torba skórzana, plecak czy teczka – wykonane są ręcznie. Nie oznacza to, że nie stosuje się maszyn, one również są niezbędne jeśli chcemy uzyskać masywnie wykonaną torbę ze skóry. Każdy rodzaj torby uszyty jest jednak przez tego samego kaletnika. W ten sposób rzemieślnicy szlifują swój warsztat pracy i systematycznie go udoskonalają. Z czasem, poprzez modyfikacje zaczynają wytwarzać nowe modele toreb lub teczek – tak powstają kolekcje sklepu Belveder. Poniżej prezentujemy realizacje plecaków oraz toreb ze skóry naturalnej sklepu Belveder w Szczecinie.

Plecak skórzany z kolekcji Outlander. (po lewej stronie) Model BT09, uszyty ze skóry naturalnej bawolej w brązowym kolorze. Skóra garbowana metodą łączoną chromowo-roślinną posiada właściwości wodoodporne oraz niepowtarzalną fakturę, określaną jako skóra postarzana lub “vintage”. Takie informacje, jak również inne, np. jak pielęgnować dany gatunek skóry naturalnej – znajdą Państwo na każdym opisie produktu sklepu Belveder. Dodatkowo firma prowadzi cykl poradników na temat szycia chałupniczego wyrobów ze skóry, tuto-riale w zakresie ich odpowiedniego czyszczenia, a w niedalekiej przyszłości zamierza otworzyć dział projektowy – dla klientów zainteresowanych szyciem na zamówienie.

Na zdjęciu po prawej stronie – znajduje się czarna torba skórzana typu listonoszka. Uszyta w całości z grubej skóry juchtowej, jest autentycznym arcydziełem minimalizmu w rzemiośle kaletniczym. Skóra juchtowa użyta do tej torby została natłuszczona w ok 18-20%, przez co jest niepodatna na rozciąganie oraz odporna na przemakanie. Tym sposobem projektanci Belveder Polska stworzyli wyrób idealny do pracy, jako torba na uczelnię lub po prostu do codziennej, intensywnej eksploatacji. Każda torba, czy plecak skórzany Belveder – ma służyć swojej Pani lub Panu przed długie lata, takie jest założenie marki, ale o tym będzie jeszcze więcej w dalszej części tekstu.

 

Portfele skórzane od Polskich projektantów ze Szczecina

Portfele damskie i męskie to tylko cześć oferty szczecińskiego oddziału firmy Belveder. Nie mniej jednak portfel skórzany – uważany jest za symbol galanterii w wielu sklepach z tym asortymentem. Nie inaczej jest w przypadku omawianej marki. Można nawet uchylić, rąbka tajemnicy, że ich projektami zajmuje się tylko jedna osoba – Katarzyna Jemioł, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Portfele skórzane to dziedzina galanterii, która wymaga szczególnej precyzji oraz doskonałej organizacji przestrzennej. To dzięki zachowaniu tych dwóch zasad portfele skórzane sklepu Belveder w Szczecinie są tak funkcjonalne i odszyte z uwagą co do detalu. Poniżej prezentujemy dwie z wielu realizacji marki:

Czerwony portfel skórzany, o symbolu BW31, odszyty z licowej skóry naturalnej (bydlęcej). Pokryty został ognisto czerwonym pigmentem, przy zachowaniu mikro porów, charakterystycznych w skórach naturalnych typu włoskiego. Portfele z tej serii pomimo bardzo niewielkiego rozmiaru posiadają aż 11 schowków na gotówkę, bilon, karty kredytowe oraz dokumenty. Drugą propozycją są portfele o klasycznym formacie, ale w niesztampowym turkusowym kolorze. Wśród kolekcji sklepu Belveder planowane są nowe kolory tej galanterii. W najbliższym czasie pojawić ma się: kolor śliwkowy, burgundy, butelkowa zieleń, kobaltowy oraz bardzo modny w ostatnim czasie musztardowy.

Nowy Sklep z galanterią w Szczecinie i nowa jakość obsługi

Sklep Belveder oferuje tylko wyroby skórzane klasy premium, firma wychodzi z założenia, że taka powinna też być obsługa klientów. Naczelną zasadą marki jest nie traktowanie Klienta “jak zamówienia”, a zamiast tego jak człowieka który z zakupem przez internet wiąże pewne oczekiwania, ma wyobrażenie danego standardu i chciałby być traktowany jak “jedyny”. Firma przyjmuje zamówienia z całej Polski, w tym od niedawna również ze sklepu w Szczecinie, ale mimo tego każde zamówienie pakowane jest starannie w jednostkowe pudełko kartonowe. Opakowanie jest bezpieczne i dobrze chroni galanterię skórzaną w podróży. Niedopuszczalne jest w tym przypadku stosowanie folio-paków, dostarczanych przez firmy kurierskie. W środku każdej paczki, klient znajdzie papierową torbę prezentową typu EKO. Taki drobny gest, czasem okazuje się świetnym dodatkiem np. jeśli chcemy wręczyć zamówioną galanterię bliskiej osobie. W standardzie obsługi jest oczywiście informacja o wysyłce, numer listu przewozowego czy obowiązkowy SMS kuriera przed doręczaniem paczki do klienta. Cóż, większość z tych elementów klienci sklepów internetowych już poznali. Firma Belveder stale  doskonali swoje procesy obsługi. Kto wie czym zaskoczą nas niebawem.

Z ostatniej chwili uzyskaliśmy informację, że okres gwarancyjny wszystkich wyrobów skórzanych marki Belveder, ma być objęty DOŻYWOTNIĄ gwarancją.

 

3 thoughts on “Zobacz najlepszą galanterię w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *